MHP Muhaliflerine Bir Tokat'ta Adana'dan

MHP Muhaliflerine Bir Tokat'ta Adana'dan

Referandum sürecinde MHP tabanında çatlak var diyen MHP muhaliflerine Manisa'dan sonra bir tokat'da Adana'dan Geldi.

Geçtiğimiz hafta Manisa Büyük Şehir Belediye Başkanı ve MHP’li belediye başkanlarının toplu basın açıklamalarından sonra bu günde tokat gibi bir cevap Adana Büyük Şehir Belediye Başkanı Hüseyin SÖZLÜ’den geldi.

Başkan Sözlü, “Biz de parti disiplini içerisinde genel başkanımız ve genel merkezimizin kararı doğrultusunda teşkilatlarımızın yapacağı program dahilinde referandum çalışmalarına iştirak edeceğiz. Genel başkanımızın dediği gibi, ‘Devlet için cumhuriyet için millet için “evet” diyoruz ama halktan korkmayalım ne çıkarsa kabulümüzdür.’ Yanlış bir sonuç çıksa bunu milletin telafi etme şansı olur ama birbirimizden koparsak bunu tamir etme şansı zor” diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı (İHA) Adana Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret eden Başkan Sözlü, Bölge Müdürü Adnan Kulak ile yaptığı sohbette gündemi değerlendirdi.

Yüreğir ilçesi ile Seyhan ilçesini buluşturacak, üniversiteler, sağlık kampüsü ve adliyelerle yoğunluk kazanan bölgenin trafiğini rahatlatacak Devlet Bahçeli Köprüsü inşaatına ilişkin gelişmeleri aktaran Başkan Sözlü, ihaleyi kazanan müteahhit’in taahhütlerini zamanında yerine getirmemesi nedeniyle ihalenin iptal edildiğini ve mart ayında yeni ihale yapılacağını söyledi. Başkan Sözlü, ihalenin ardından 1 yıl gibi kısa bir sürede tamamlanacağını vurgulayarak, kentin önündeki 200 yıla hitap edecek bir köprü inşa edeceklerini anlattı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.