MHP'de gözler o ilde! RAKİBİ YOK..

MHP'de gözler o ilde! RAKİBİ YOK..

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Yozgat Merkez İlçe seçimi büyük bir katılımla yapıldı.

16 Nisan'da yapılacak olan referandum öncesinde tavrını "evet"ten yana koyarak rengini belli eden Milliyetçi Hareket Partisi’nin Merkez İlçe seçimi büyük bir katılımla yapıldı. Mevcut başkan Tekin Irtgatoğlu’nun tek aday olarak girip, güvenoyu aldığı kongreye katılan Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz ve İl Başkanı Ethem Sedef konuşmalarında kendilerini bir partinin yaması gibi göstermeye çalışanlara sert çıktı.
 

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Kongresi Kültür Merkezi salonunda saat 13.30’da büyük bir katılımla gerçekleştirildi.
2,5 yıl kadar önce göreve gelen Merkez İlçe Başkanı Tekin Irtgatoğlu’nun rakipsiz olarak girdiği Merkez İlçe Kongresine Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, MHP eski miletvekilerinden Ahmet Erol Ersoy, İl Başkanı Ethem Sedef, İl Genel Meclisi, Belediye Meclisi üyeleri, milletvekili adayları, partide daha önce görev almış başkanlar, delegeler ve partililerin katılımı ile gerçekleştirilen kongre Divan heyetinin oluşturulması ile başladı. Başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, üyelikleriniise Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, Katipliğini ise Veyis Kızılkaya’nın yaptığı Divanın oluşturulmasının ardından İstiklal Marşı okunup, ardından Şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Gelir gider tablolarının okunup, ibra edilmesinin ardından konuşmalara geçildi.
ÜLKÜCÜ HAREKET'İ İLERİ GÖTÜRMEK İÇİN ÇALIŞTIK
Kongrede ilk konuşmayı yapmak için kürsüye gelen Merkez İlçe Başkanı Tekin Irtgatoğlu, görev süreleri boyunca İl Başkanı ve Yönetimi el istişareli olarak çalıştıklarını ve Milliyetçi Hareketi bir adım daha ileri götürmek için çaba sarfettiklerini söyledi. Görevi yaparken hiçbir şaibeye bulaşmadıklarını belirten Irtgatoğlu, “Bu kutsal görevi yaparken hiçbir şaibeye ve tatsızlığa ismimizi karıştırmadan alnımız ak bir şekilde yerine getirdik. Ve sizlerin desteği ile bu göreve tekrar talibiz. Önümüzde bir referandum var ve öngörüsü yüksek, tavrı ve tarafı Büyük Türk Milleti’nden yana olan Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin emrinde ve hizmetindeyiz” dedi.
İl Başkanı Ethem Sedef de 15 Temmuz’da yaşanılan hain darbe girişiminde Genel Başkan Dr. Devlet Bahçeli’nin ve Partilerinin duruşu ile referandum sürecinde izledikleri yolu anlatan bir konuşma yaptı.  MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz’ın ardından seçimlere geçildi. Oy kullanan 347 delegenin oy’larını alarak yeniden Merkez İlçe Başkanı seçilen Tekin Irtgatoğlu kendisine destek veren partililerine teşekkür etti. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.