MHP'de İki Genel Başkan Yardımcısı Şalvarlı Giyerek Biçerdöver ile Hasat Yaptı

MHP'de İki Genel Başkan Yardımcısı Şalvarlı Giyerek Biçerdöver ile Hasat Yaptı

Nevşehir'in ilk kadın milletvekili unvanına sahip olan MHP'li Prof. Dr. Filiz Kılıç, bayram ziyareti için gittiği Nevşehir'de şalvar giyerek biçerdöver ile hububat hasadı yaptı. Kılıç, MHP'de Ruhsar Demirel'in ardından şalvar giyen ikinci Genel Başkan Yardımcısı unvanını almıştır.

MHP'de İkinci Şalvarlı Genel Başkan Yardımcısı

MHP'nin eski Genel Başkan Yardımcılarından olan Dr. Ruhsar Demirel, 2013 yılında Adana'da bir kermes programına katılarak şalvar giymiş ve kadınlarla birlikte saç üzerinde yufka ekmek pişirmiştir. 10 yıl sonra, MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç da şalvar giyerek biçerdöver ile hububat hasadı yapmıştır.

f0a5kbnwaaet9qn.jpg

Nevşehir'in İlk Kadın Milletvekili Kılıç, Şalvar Giyerek Hasat Yaptı

Prof. Dr. Filiz Kılıç, siyaset öncesinde Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi'nin kurucu Rektörlüğü görevini üstlenmiştir. Ardından siyasete atılan Kılıç, MHP Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiş ve 14 Mayıs 2023 seçimlerinde Nevşehir'in ilk kadın milletvekili olmuştur.

Kurban Bayramı dolayısıyla Nevşehir'e giden MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç, hemşehrileriyle bayramlaşmanın yanı sıra köylülere yardım etmek için de fırsat bulmuştur. Şalvarını giyerek biçerdöver ile hububat hasadı yapan Kılıç, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Nevşehir'in bereketli topraklarında hasadın başladığını belirterek, çiftçilere bereketli bir hasat dönemi diledi.

f0a-9q9xoaa3vnd.jpg

Filiz Kılıç, "Nevşehir’imizin bereketli topraklarında hububat hasadı başladı. Arkadaşımız Mustafa Sarıtaş’ın arpa hasadını yaptık. Allah bereketli kılsın. Bu topraklar daima ekilenden fazlasını verdi. Bütün çiftçi kardeşlerimize bereketli bir hasat dönemi diliyorum." ifadelerini kullandı.

MHP'li Filiz Kılıç, şalvar giyerek yaptığı bu tarımsal faaliyetle dikkatleri üzerine çekmiş ve çiftçilere olan destek ve ilgisiyle takdir toplamıştır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.