MHP'den açıklama: Hükümetin yanındayız

MHP'den açıklama: Hükümetin yanındayız

MHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin, Devlet otoritesinin temini ve güvenliğin sağlaması için atılacak bütün adımlarda MHP'nin olduğunu söyledi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, "Devlet girmesin diye açılan hendeklere bölücü örgütü gömmek, milli bir görev olmalıdır. Devlet otoritesinin temini ve güvenliği sağlaması için devleti yöneten aklın atacağı bütün adımlara Milliyetçi Hareket Partisi'nin desteği tamdır" değerlendirmesinde bulundu.

Çetin, yaptığı yazılı açıklamada, AK Parti hükümetini eleştirerek, Türkiye'nin istikrara hasret kaldığını savundu.

Türkiye'nin komşularıyla ilişkilerinde yalnız kaldığını ileri süren Çetin, ülkenin bölgesinde önemli bir aktör olmaktan uzaklaştığını, günübirlik politikalarla güç kaybettiğini iddia etti.

Hükümetin yürüttüğü terörle mücadelenin, kamuoyunda yeterli güveni ve desteği bulamadığını da belirten Şefkat Çetin, şunları kaydetti:

"Bölücü terör tehdidinin geldiği aşama, politik bir malzeme yapılamayacak ölçüde tehlikeli ve kritik eşiktedir. Devlet devletliğini yapmalı ve kendi egemenlik sahasında bırakın herhangi bir başka gücün hükmetmesine, nefes almasına dahi fırsat vermemelidir. Devlet girmesin diye açılan hendeklere bölücü örgütü gömmek, milli bir görev olmalıdır. Devlet otoritesinin temini ve güvenliği sağlaması için devleti yöneten aklın atacağı bütün adımlara Milliyetçi Hareket Partisi'nin desteği tamdır."

Bölücü terörün yarattığı sorunların büyümesinden hükümeti sorumlu tutan Çetin, şehirlerin ve kasabaların etrafını hendeklerle kazan, her türlü patlayıcı ve silahlarla başkaldıran, bölücü örgütün başının ezilmesinin Türkiye'yi yakın gelecekte karşılaşması muhtemel büyük tehlikelerden kurtaracağını ifade etti.

Çetin, açıklamasında terörle mücadelenin sunuluş biçimini de eleştirerek, terör sorununun büyütülerek iç savaş gibi gösterildiğini, bunun Türkiye'ye karşı olumsuz propagandada kullanılabileceğini vurguladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.