MHP'den Bir Kritik Afganistan Açıklaması Daha Geldi

MHP'den Bir Kritik Afganistan Açıklaması Daha Geldi

MHP Bursa Milletvekili Hidayet Vahapoğlu, Afganistan'ın işgalinden günümüze kadar yaşanan süreçle ilgili ders çıkarması gereken üç grubu açıkladı.

ABD’nin Afganistan’ı Taliban’a devredeceği konusundaki daha önce açıkladığı öngörüsünün gerçekleştiğine dikkat çeken TBMM'de Milli Savunma Komisyonu ile Güvenlik ve İstihbarat Komisyonları Üyeliği görevlerini yürüten MHP Bursa Milletvekili Hidayet Vahapoğlu, Afganistan'ın işgalinden günümüze kadar yaşanan süreçle ilgili ders çıkarması gereken üç grubu açıkladı.

ABD'NİN AFGANİSTAN'I TALİBAN'A DEVRETME OYUNU

ABD’nin Afganistan’ı Taliban’a devredeceği konusundaki daha önce açıkladığı öngörüsünün gerçekleştiğine dikkat çeken MHP Bursa Milletvekili Hidayet Vahapoğlu, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ''Taliban Afganistan’da 6 gün içinde 9 vilayet merkezini ele geçirmiş durumda. Taliban’ın 6 gün içinde bu kadar hızlı ilerlemesi ve Mezar-I Şerif’in kapısına dayanacak başarı elde etmesi tesadüfi olamaz. ABD’nin Afganistan’ı Taliban’a devretmiş olma ihtimalinin gözardı edilmemesi gerektiğini söylemiştik. Emperyalistler kimsenin karşısında değil menfaatlerinin yanındadır.'' dedi.

AFGANİSTAN'DA YAŞANANLARDAN DERS ÇIKARMASI GEREKEN ÜÇ GRUP

TV’lerde Türkiye'ye yönelik düzensiz göç konusunun ele alındığı tartışma programlarında uluslararası merkezlerin tezlerinin topluma enjekte edilmeye çalışıldığına dikkat çekerek, emperyalislerin oyununa gelinmemesi konusunda uyarılarda bulunan MHP Bursa Milletvekili Hidayet Vahapoğlu, Afganistan'ın işgalinden günümüze kadar yaşanan süreçle ilgili ders çıkarması gereken üç grup olduğunu belirterek, ''Afganistan’da yaşananlardan ders çıkarması gereken üç grup. 1-) İktidarı göndermeliyiz, sizi iktidar yapacağız diye sırtı sıvazlanan tosuncuklar. 2-) PKK ve türevleri ile FETÖ gibi taşeronlar. 3-) ABD, İngiltere, Almanya, Rusya, Çin, Suudiler ve Mısır’ın güdümündeki etki ajanları.'' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.