MHP'den Çok Sert Ümit Özdağ Açıklaması

MHP'den Çok Sert Ümit Özdağ Açıklaması

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, Lider Devlet Bahçeli ve MHP'li yöneticileri hedef alan Ümit Özdağ'a tokat gibi cevap verdi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin kendisine net cevap vermesine rağmen Ankara'da yaşanan olay üzerinden mesnetsizce MHP'yi hedef almaya devam eden Ümit Özdağ'a tepki gösteren MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım, 12 Eylül öncesinin en sıkıntılı zamanlarında babası tarafından eğitim için yurt dışına gönderilen Ümit Özdağ'ın Ülkücülerin vermiş olduğu şanlı mücadeleyi bilmediğini belirterek, safını hangi merkezin kontrol ve kumanda etttiği  belli olmayan siyasetçilerin Milliyetçi Ülkücü Hareket mensuplarına diyeceği bir sözün olamayacağını söyledi.

ÜMİT ÖZDAĞ MESNETSİZ İDDİALARLA MHP'Yİ HEDEF ALDI

Ankara'da yaşanan cinayetin üzerindeki siyasi sis perdesinin kaldırılmasını sosyal medya hesabından talep ederek, partisinin Genel Merkezi'ne "Bir Türk milliyetçisini torbacılara vurdurtan 'yerli ve milli' katil kim?" pankartı astıran Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, mesnetsizce MHP'yi hedef aldı.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ'DEN ÜMİT ÖZDAĞ'A SERT TEPKİ

Ankara'da yaşanan cinayet üzerinden MHP ve Ülkü Ocaklarını hedef alan Fitneci Muhaliflerin saldırılarına suskunluğunu bozarak cevap veren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, cinayetin perde arkasına yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

MHP'yi mesnetsizce hedef alan Ümit Özdağ'a da tepki gösteren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''MHP ve Ülkü Ocakları’yla en küçük bağ ve bağlantısı olması şöyle dursun, devamlı kundaklayıp kurutmaya çalışan etki ajanları, içimizden devşirilmiş siyaset artıkları, HDP’sinden CHP’sine, komünistinden bölücüsüne, FETÖ’cüsünden PKK’lısına kadar tüm şirret ve nefret odakları bizi cinayetle aynı karede göstermek gibi vahim bir günaha ortak oldular. Hiç kimse aklından çıkarmasın, kurt kışı geçirir, ama yediği ayazı unutmaz, unutamaz, unutmayacak. Adına zafer denilen yenilmiş ve casusların şebekesine dönmüş marjinal bir partinin ümitsiz vakası, “hepimiz katilin kim olduğunu biliyoruz” açıklamasıyla Cumhuriyet savcılarının görev alanına giren bir açıklamada bulundu. Bu istihbarat fosiline bildiklerini sormak kuşkusuz şerefli Türk savcılarının ana görevi olduğunu buradan hatırlatmak, gereğinin yapılmasını istemek hem çağrım hem de görevimdir. Şimdi de parti binalarına “yerli ve milli katil kim” yazılı afişler asacak kadar küçülüp yeri dibine geçtiler. Biz damgalı iftiracıları, bunlara figüranlık yapan onursuzları tanıyoruz. Nefesimizle de enselerinde olduğumuzu ifade ediyoruz.'' dedi.

ÜMİT ÖZDAĞ'DAN MHP LİDERİ VE YÖNETİCİLERİNİ HEDEF ALAN AÇIKLAMA

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin net cevabı üzerine sosyal medya hesabından ''Sayın Bahçeli, sen önce Olcay’ı, Ulvi’yi ve Semih’i savcıya yolla, gerekirse ben de giderim. İstersen Gölbaşı’nda portakal sandıklarında yakalanan silahlar soruşturmasını yürüten savcıya bile giderim.'' açıklamasını yapan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, bu sözleriyle, MHP'ye her ihanet eden siyasetçinin başvurduğu fitne çıkarma ve algı oluşturma yoluna başvurmayı seçti. Hızını alamayan Ümit Özdağ, basın toplantısı da düzenleyerek, eski defterleri karıştırmaya devam etti.

MHP'Lİ YAŞAR YILDIRIM'DAN ÜMİT ÖZDAĞ'A TOKAT GİBİ CEVAP

MHP Lideri Devlet Bahçeli, MHP'nin 2 Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekilini mesnetsiz iddialarla hedef alan Ümit Özdağ'a cevap veren MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ''12 Eylül öncesinin en sıkıntılı zamanlarında, Ümit Özdağ'ı babası, başına bir iş gelmesin diye eğitimi için Almanya’ya göndermiştir. 12 Eylül öncesinde Ülkücülerin vermiş olduğu şanlı mücadeleyi, Ümit Özdağ bilmez. Devlet Bahçeli’nin ülkücülerin ağabeyi olduğunu da bilmez. Ülkücülerin canla başla yurt savunmasına geçtiği yıllarda, yurtdışına okumaya giden Ümit Özdağ, Semih Yalçın’ın bu uğurda kaç yıl yattığını, kaç kurşun yediğini de bilmez! İzzet Ulvi Yönter, genel başkan yardımcımızdır. Olcay Kılavuz,Ülkü Ocakları genel başkanlığını yapmıştır. Her ikisi milletvekilimiz, Milliyetçi Ülkücü Hareket’in değerli birer evladı, tarafını Türk’ten yana seçmiş kıymetli dava arkadaşlarımızdır. Safları belli, duruşları nettir! Safı ve hangi merkezin kontrol/kumanda ettiği belli olmayan parti başkanlarının bizlere söyleyecek hiçbir sözü yoktur!'' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.