MHP'den Flaş Çağrı! Kılıçdaroğlu'nun Dokunulmazlığı Derhal Kalksın

MHP'den Flaş Çağrı! Kılıçdaroğlu'nun Dokunulmazlığı Derhal Kalksın

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, soruşturmaya gayriciddi cevaplar veren siyasi parti liderinin Milletvekili dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi.

Milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılmasına ilişkin 1300 Fezleke'nin TBMM'de beklediği ve yeni yasama yılının başlamasıyla dört fezlekenin daha Meclis'e gönderildiği bir ortamda, fezlekelerin karara bağlanması için gündeme getirilmemesine bir kez daha tepki gösteren MHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Feti Yıldız, Bylock'cu Milletvekilleri ve Siyasi Cinayetler konusunda iddialarda bulunduğu halde başlatılan soruşturmaya gayriciddi cevaplar veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sağlıklı cevaplar verebilmesi için, hakkındaki fezlekelerin görüşülerek dokunulmazlıklarının kaldırılması gerektiğini söyledi.

FEZLEKELERİN TBMM'DE NEDEN BEKLETİLDİĞİ HALA ANLAŞILAMADI

Milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılmasına ilişkin 1300 Fezleke'nin TBMM'de beklediği bir ortamda, yeni yasama yılının başlamasıyla birlikte dört fezlekenin daha Meclis'e gönderildiği öğrenildi. HDP milletvekilleri Garo Paylan ve Hüseyin Kaçmaz, CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır ve TİP Milletvekili Ahmet Şık hakkında düzenlenen dört fezleke dosyası, Anayasa ve Adalet Karma Komisyonuna gönderildi. HDP'li Milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması konusunda İP'e un sererek açıkça konuşamayan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Fezlekelere baktıktan sonra karar vereceğini açıklamıştı. Muhalefet partilerinin fezlekeler konusunda sessiz kalması bir şekilde anlaşılabilirken, Ak Parti'nin hala neden beklediği merak konusu oldu. Fezlekeler konusunda durum karışıkken, MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız'dan konu hakkında çok konuşulacak bir açıklama daha geldi.

MHP'Lİ FETİ YILDIZ'DAN ÇOK KONUŞULACAK MANİDAR BİR AÇIKLAMA

Bylock'cu Milletvekilleri ve Siyasi Cinayetler konusunda iddialarda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlatılan soruşturmalara sağlıklı cevaplar verebilmesi için dokunulmazlıklarının kaldırılmasını isteyen MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ''ByLock” kullanılması FETÖ/PDY terör örgütü üyesi olmanın somut delilidir. Kılıçdaroğlu, kendisinde olduğunu açıkladığı Bylock’cu vekillerin listesini bugüne kadar Cumhuriyet başsavcılıklarına teslim etmemiştir. Korku ve dehşet duygusu yaratmak için söylediği 'Siyasi cinayetler başlayacaktır' açıklamaları için başlatılan soruşturmaya gayriciddi cevaplar vermektedir. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Bu suçların faillerinin belirlenmesi ve gizlenen delillerin açığa çıkarılması için, Kılıçdaroğlu’nun karma komisyonda bekleyen fezlekeleri görüşülerek dokunulmazlıkları kaldırılmalıdır.'' dedi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.