MHP'den Flaş Koalisyon Açıklaması

MHP'den Flaş Koalisyon Açıklaması

MHP Genel Sekreteri Büyükataman koalisyona kapılarını hiçbir zaman kapatmadıklarını ifade ederek, “Ama hala yıkım projesinde ısrar edilirse biz nasıl buna ortak olabiliriz?” dedi.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, liderleri Devlet Bahçeli’nin AK Parti ile MHP tabanının birbirine yakın olduğunu vurguladığı açıklamasının ardından Vahdet’e önemli açıklamalarda bulundu.

Bahçeli’nin, partisinin genişletilmiş il istişare toplantılarında, AK Parti ile MHP tabanının farkını ve benzeştikleri noktaları anlattığı konuşmalarını değerlendiren Büyükataman, şöyle konuştu:

EN HUZURLU TOPLUM YAPISI

“AK Parti tabanındaki değerler, MHP tabanındaki değerlerden farklı değil. Hassasiyetlerimiz ve değerlerimiz aynı noktalarda birleşiyor. Genel başkanımız, milli kültür ile İslamiyet’i benimsemiş bir toplum yapısının Türkiye için en huzurlu toplum yapısı olacağını söyledi. Bu toplum yapısının en önemli kitlesi AK Parti – MHP kitlesidir.”

MİLLİ DEĞERLER ANLAMINDA

“Sayın genel başkanımız da her yerde AKP seçmeni ile bizim seçmenimiz arasında fark olmadığını, İslami ve milli değerler bakımından aynı seçmen kitlesine sahip olduğumuzu ifade edegeldi. Bu anlamda da tabanımızın tercih noktasında geçirgenliğini de çeşitli kamuoyu araştırmalarıyla ifade etmişti. Hem AKP hem de CHP seçmeninin ikinci alternatifinin MHP olduğunu da geçmişte ifade etmiştir. Genel başkanımız değerler anlamında bu yakınlığa işaret noktasında bunları ifade etmiştir.”

KİMLE KURULURSA KURULSUN

 Büyükataman, AK Parti – CHP koalisyonuna, daha geniş tabanlı olacağını ve ülkenin sorunlarına çözüm getireceğini düşündükleri için sıcak baktıklarını ifade ederek, “Terör verilen tavizler sonucunda önü alınmaz şekilde büyüdü. Gelinen şu noktada hala çözümden, çözüm sürecinden bahsediliyor. HDP bunun için böyle bir koalisyon seçeneğini tercih ediyor. Koalisyon ülkenin selameti için hayırlı olur fakat çözüm denen bu yıkım sürecinin her hal ve şartta askıya alınmasından başka, ülkenin selameti adına başka yol ve yöntem yok” dedi.

YIKIMDA ISRAR EDİLİRSE OLMAZ

 Koalisyona kapılarını hiçbir zaman kapatmadıklarını ifade eden Büyükataman, “Ama hala yıkım projesinde ısrar edilirse biz nasıl buna ortak olabiliriz?” diyerek şunları kaydetti: “Türkiye yıllardır ne yazık ki çok sistematik bir şekilde terör ve taviz sarmalı kıskacına alındı. Bu yöntemle terör örgütü çok ciddi kazanımlar elde etti. Biraz terör biraz taviz anlayışı içerisinde gelinen noktada bunun etkin bir yöntem olduğunu geride bıraktığı süreci de göz önüne alarak yine aynı yollara müracaat etti. Yine aynı yöntemle kesilen sürecin devam etmesi yönünde açıklamaları dillendirerek yaklaşımlarını gösteriyorlar. Yıllarca demokrasi adına asıl niyetler gizlenmeye çalışıldı. Yıkım varsa, terör örgütü ve siyasi uzantısıyla müzakere varsa biz yokuz.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.