MHP'den Flaş Meral Akşener Açıklaması Geldi!

MHP'den Flaş Meral Akşener Açıklaması Geldi!

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Meral Akşener ve ortaklarının terör örgütleri ve siyasi uzantılarına oksijen verme stratejisini açıkladı.

Tekmeleyerek devirdiği Altılı Masaya hiçbir şey elde edemeden dönen Meral Akşener ve ortaklarının, HDP'siz iktidar olma şanslarının hiç olmadığını anlamaları üzerine izledikleri strateji konusunda değerlendirmelerde bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinden beri HDP ile yaşanan yasak siyasi ilişkiyi açığa vurma çalışmaları yapan Altılı Masanın yeni stratejisine teşhis koydu.

ALTILI MASAYI DEVİRME KRİZİ SONRASI MUHALEFETİN HDP STRATEJİSİ

Türk Milliyetçilerinin oyunu sol cenaha yamama görevini icra etmek için MHP'ye ihanet ederek İyi Parti'yi kuran Meral Akşener'in, söz konusu iktidara geldiklerindeki Koltuk Paylaşımı olunca Altılı Masayı devirmişti. Küreselcilerin çağrısı ve FETÖ firasinin akıl ettiği öneriyi şart koşarak Altılı Masaya dönen Meral Akşener, esasen yeni hiçbir şey elde edemeden masaya dönerek, Altılı Masanın Kaybedeni unvanını almıştı.

CHP kanadının PKK'nın siyasi uzantısı HDP'ye yeşil ışık yakan açıklamalarını fırsat bilen HDP eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, yeni hiçbir şey elde edemeden masaya döndüğü için süngüsü yere çakılan Meral Akşener'e hapisten bir mektup göndererek, HDP'siz iktidara gelemeyeceklerini ve yasak siyasi ilişkinin sona erdirilerek açık oynanması gerektiğini kendisine bildirdi. 

MHP'Lİ SEMİH YALÇIN'DAN AKŞENER VE ORTAKLARININ DURUMUNA DEĞERLENDİRME

Tekmeleyerek devirdiği Altılı Masaya hiçbir şey elde edemeden dönen Meral Akşener'in, kendisine mektup gönderen HDP eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın talepleri karşısında bocalaması ve Zillet İttifakının söz konusu taleplere yönelik ne yapacağı konusunda değerlendirmelerde bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, ''Okyanus ötesinin müdahalesi ile paşa paşa zillet masasına geri dönen İP Müdiresi Meral Akşener, dar alanda kısa paslaşmalardan gol yedi. PKK'nın siyasi kanadı olan HDP'yi cici ve demokrat göstermeye çalışan CHP ile kazanamayacak aday diye sunduğu Kemal Kılıçdaroğlu'nun kuyruğuna takılan Meral Akşener, inandırıcılığını yitiren bir siyasetçi olarak tam bir çaresizlik içinde. Gelinen noktada şimdi zillet ittifakı, HDP'ye her zamankinden daha çok muhtaç. HDP'nin açık desteğini almadıkça CHP ve bağlaşıklarının yarışta  olması mümkün değil. Bu yüzden PKK'nın siyasi uzantısına ne isterse verecekler.'' demişti.

HDP eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş ve HDP'li yöneticilerin Altılı Masanın bir bileşeni olmadıkları takdirde muhalefetin seçimleri kaybedeceğine yönelik tehditler savurmasının ne anlama geldiği konusunda yeni açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, terör örgütü PKK'nın ele başısı Murat Karayılan'ın 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde yaptığı çağrıyı gündeme getirdi.

PKK'LI MURAT KARAYILAN'IN MUHALİF İTTİFAKA YAPTIĞI ÇAĞRI

31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde Cumhur İttifakı karşısında yer alan Belediye Başkanı adaylarına oy verilmesi konusunda, Türk Milliyetçisi olduğunu idda eden Meral Akşener'in de içinde olduğu muhalif ittifaka akıl hocalığı yapan terör örgütü PKK'nın ele başısı Murat Karayılan, ''Sandığa gitmemek AKP- MHP rejimine anlayışına oy vermek demektir. Yani onun hizmetine girer. Dolayısıyla öyle bir durum asla olmamalıdır, yanlıştır. Kim seçilecek seçilmeyecek o kadar önemli değildir. Önemli olan bu faşist dalganın kırılmasıdır, geriletilmesidir. Bunu herkes düşünmelidir. Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir gibi metropolde yaşayan Kürdistanlılar, demokrat ve devrimci sol kesimler bunu düşünmelidir. Çünkü soldan da bazı kesimler, seçimleri boykot etmeyi düşünebiliyor. Bu artık boykotluk bir durumu aşmıştır.'' demişti.

MHP'Lİ SEMİH YALÇIN'DAN ALTILI MASANIN HDP STRATEJİSİNE TEŞHİS 

PKK'nın ele başısı Murat Karayılan'ın 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde muhalif ittifaka çağrı yaptığı konuşmasının videosunu sosyal medya hesabından paylaşarak, masaya dışarıdan destek veren HDP'nin 2023 seçimleri öncesinde Altılı Masaya açık destek vermesini sağlama çalışmaları konusunda değerlendirmelerde bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, ''Kandil sürüngeni, zillet ittifakını nasıl desteklediklerini anlatıyor. Zilletçiler masanın altındaki HDP’yi açığa çıkararak tükenmekte olan PKK ve FETÖ’yü oksijen çadırına alıyorlar.'' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.