MHP'den Flaş Meral Akşener Açıklaması Geldi!

MHP'den Flaş Meral Akşener Açıklaması Geldi!

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, Meral Akşener'i siyasi olarak zor durumda bırakacak çarpıcı açıklamalar yaptı.

BBN Türk'te yayınlanan Fehmi Çalmuk'un sunduğu Politik Adam programında 2023 seçim sonuçları ve ortaya çıkardığı siyasi tablo hakkında değerlendirmelerde bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, 2023 seçimlerinden zaferle çıkan MHP ile dağılma sürecine giren Altılı Masadaki CHP ve İyi Parti hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı.

ÖNGÖRÜLERİNDE HAKLI ÇIKAN SİYASETÇİ MEVLÜT KARAKAYA

2023 seçimlerinden önce yaptığı değerlendirmelerde, üzerine algı operasyonları yapılan MHP'nin seçimlerde başarılı bir netice elde edeceğini ve Meral Akşener'in bir iyilik yaparak Altılı Masayı dağıtacağı yönünde öngörülerde bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, her iki öngörüsünde de haklı çıktı. Üstelik Meral Akşener'in seçimden önce ve sonra olmak üzere Altılı Masayı 2 kez dağıttı. Son zamanlarda siyasi öngörülerinin tutmasıyla ön plana çıkan MHP'li Karakaya, 2023 seçim sonuçları ve ortaya çıkardığı siyasi tablo hakkında yeni değerlendirmelerde bulundu.

MEVLÜT KARAKAYA'DAN MHP'NİN BAŞARISINA YÖNELİK DEĞERLENDİRME

MHP'siz Türkiye ve Meclis isteyen dış ve iç odakların tüm çalışmalarını çöpe atan MHP'nin başarısı hakkında değerlendirmelerde bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, ''Türk Milliyetçilerinin adresi Milliyetçi Hareket Partisi'dir. Türk Milliyetçiliğinin merkezininde MHP'nin olduğu tartışmasız bir şekilde ortaya çıkmış oldu. Dışarıdakiler, Türkiye'de MHP'siz bir siyasi yapı istiyor. İçerdekiler de aynı şekilde MHP'siz bir meclis için uğraştılar. Anketlerle ilgili hususun bundan başka bir ifadesi yok. Yüzde 5 civarı gösterilen anketlerde Meclise MHP'nin giremeyeceğini milletvekili çıkaramacağını ifade ettiler. MHP söylenenin  iki katı oy aldı. Bunlar bir anket veya kamuoyu yoklaması değil (araştırmada diyemeyeceğim) kamuoyu yönlendirme aracı olan rakamlardır. Bu durum; MHP'nin Türk siyaset tarihine girdiğinden beri var.'' dedi.

MERAL AKŞENER HALA ÜLKÜCÜLÜK TASLAYARAK NASIL DOLAŞABİLİYOR?

Dafa fazla Milliyetçilik yapma adına MHP'ye ihanet ederek siyasi parti kuran Meral Akşener'in terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP ve CHP'siz siyaset yapamaz noktasına gelmesini çarpıcı ifadelerle özetleyen MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, ''MHP'den 'Ülkücülüğümüzü yaşayamıyoruz' diye ayrılacaksınız, 'daha iyi ülkücülük yapmak istiyoruz' diyeceksiniz, daha sonra gidip CHP'ye vagon olarak takılacaksınız, sonra HDP ile seçim ittifakı içinde alanlarda dolaşacaksınız, birgün HDP'nin vekili çıkacak, parmağını sallayarak 'bizim sayemizde o koltuklarda oturuyorsunuz' diyecek, siz de hala ülkücüyüm diye dolaşacaksınız!'' dedi.

MERAL AKŞENER'İN ÖDEMEYE ÇALIŞTIĞI BİTMEK TÜKENMEK BİLMEYEN DİYETİ

CHP ve FETÖ'nün desteğiyle partileşme sürecini başlatan Meral Akşener'in destekçilerine ödemeye çalıştığı diyetin bir türlü bitmeyişine dikkat çeken MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, ''Bi defa Millet ittifakı dağıldı. Seçimden sonra da herkes birbirini suçladı. Özellikle İP ile CHP arasında çok ağır ithamlar söz konusu oldu. Aksener'in CHP'ye karşı söylediği o diyet meselesi, ağlatıla ağlatıla, 15 milletvekilinin ödünç alınması vs. Siz bir yerden bişeyler istiyorsanız karşılığında da birileri bişey isteyecek. Oturdular beraber yediler, içtiler. Üzümünü yiyerek bağını sormadılar. Adam geldi günün birinde faturayı önüne koydu. 6'lı masada Sayın Kılıçdaroğlu'nu aday olma isteği en başından beri belliydi. Daha MHP içerisindeyken ve tarla kongrelerinin yapıldığı süreçte; CHP Akşener'e hep destek oldu. Sayın Genel Başkanımızı genel başkanlıktan uzaklaştırma dahil, tüm süreçte Akşener'e destek olup mitingler yaptırdılar. Fetö'nün eski dershanelerindeki veli portföylerine mesajlar atılarak, miting alanları dolduruldu. O mitingler için CHP' nin tüm teşkilatları seferber oldu.'' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.