MHP'den Ümit Özdağ Açıklaması Geldi

MHP'den Ümit Özdağ Açıklaması Geldi

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, sığınmacı sayısı konusunda fitne yaymaya çalışan Ümit Özdağ'a yönelik çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Suriyeli sığınmacılar konusunda sürekli olarak fitne üretip yaymaya devam eden Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'a tepki gösteren MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, istihbarat fosili olarak tanımladığı Ümit Özdağ'ın sokak sokak gezerek fitne yaymak suretiyle Türkiye’yi iç huzursuzluğun kıskacına sürüklemeye çalıştığını söyledi.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ'DEN SIĞINMACI SAYISI KONUSUNDA AÇIKLAMA

Devletin kurumlarının açıkladığı verilere inanmayıp, başta Suriyeliler olmak üzere Türkiye'de bulunan sığınmacı sayısının 13 milyona ulaştığını iddia eden Fitneci Ümit Özdağ ve türevlerine tepki gösteren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye'de mülteci veya göçmen değil geçici koruma statüsünde bulunan sığınmacılar vardır, ve bunların sayıları 13 milyon diye açıklamak kuyruklu yalandır." demişti.

BAHÇELİ'NİN AÇIKLAMASI ÜZERİNE AÇIKLAMA YAPAN ÜMİT ÖZDAĞ, YİNE SAYILARI ÇARPITTI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıklaması üzerine sığınmacı sayısı üzerine yaptığı çarpıtmalara devam eden Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ''Türkiye’de 13 milyon sığınmacı ve kaçak yok diyenlere sormak lazım. Erdoğan’ın sığınmacı ve kaçak politikasına Türk milliyetçisi olarak karşı çıkmanız için size kaç lazım? Gelelim Türkiye’deki yabancıların sayısına. 5 milyon kayıtlı Suriyeli, 2 milyon kaçak Suriyeli, 2 milyonu aşan Afgan, 2 milyon Afrika ülkesinden insan ve 2 milyon İranlı, Iraklı, Paki, Rus, Ukraynalı vs. Toplam 13 milyon.'' dedi.

MHP'Lİ İSMET BÜYÜKATAMAN'DAN ÜMİT ÖZDAĞ'A SERT TEPKİ

Kaynağını açıklayamadığı, bol keseden salladığı sığınmacı sayıları ile Türk toplumuna fitne saçan Ümit Özdağ öncelikle Göç İdaresi Başkanlığı’nın açıkladığı Türkiye’deki resmi sığınmacı sayısına bakmalıdır. Zira yalan yanlış sayıları hangi istihbarat servislerinden aldığı belli olmayan Ümit Özdağ’ın açıkladığı sayılar ile Göç İdaresi Başkanlığı’nın açıkladığı resmi sayılar arasında kat be kat fark vardır. Ayrıca bu sayılar Birleşmiş Milletler'in verileriyle de örtüşmektedir.

İSTİHBARAT FOSİLİ ÖZDAĞ NEDEN FİTNE YAYDIĞINI AÇIKLAMALIDIR

İstihbarat fosili Özdağ, Türk Milliyetçilerine soru yöneltmeden önce kendisinin yaptığı ipsiz sapsız ve toplum dinamiklerini tahrik eden açıklamalarının cevabını vermelidir. Türkiye’yi hangi fitne tuzağına sürüklemek için sokak sokak gezerek fitne yaydığını açıklamalıdır. Ümit Özdağ'ın düzensiz göç ile yapılan tavizsiz mücadeleyi görmezden gelerek, iç kışkırtmanın alt yapısını hazırlamak için fırsat kollayan bir aparat olduğu gözler ödündedir. Özdağ’ın söylemlerinin neredeyse tamamı çözüme yönelik olmayan, gerçeklikten, ciddiyetten ve insani değerlerden uzaktır.

ÖZDAĞ SAMİMİ DEĞİLDİR. MHP'NİN GÖRÜŞÜ AÇIK VE NETTİR

Sığınmacı konusu üzerinden fırsatçılık yapan, milletimizin sinir uçlarını kaşıyarak Türkiye’yi bir iç huzursuzluğun kıskacına sürüklemeye çalışan Ümit Özdağ gibilerin sorunun çözülmesi konusunda samimi olmadığı açıktır. MHP ise en başından beri göç sorununun bilincinde olarak, düzensiz göçün istila olduğunu sürekli olarak vurgulamış, bu istilaya karşı vatanımızın demografik yapısını ve güvenliğimizi düşünmemiz, gerekli tedbirleri almamız, kışkırtıcı yaklaşımlara karşı uyanık olmamız gerektiğini söylemiştir. MHP olarak düzensiz göç konusunda görüşlerimiz son derece açık ve nettir. Daha önce defalarca belirttiğimiz gibi; Suriyeli sığınmacıların güvenli ve insan onuruna yakışır şartlarda ülkelerine geri dönüşleri sağlanmalıdır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.