MHP'li Abdurrahman Başkan Elektrik Dağıtım Sorununu Gündeme Taşıdı, Bakan Bayraktar Cevapladı: Antalya'da Sıkıntılar Bitecek

MHP'li Abdurrahman Başkan Elektrik Dağıtım Sorununu Gündeme Taşıdı, Bakan Bayraktar Cevapladı: Antalya'da Sıkıntılar Bitecek

MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, Antalya'nın elektrik dağıtımıyla ilgili yaşanan sorunları gündeme taşıdı ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar'dan açıklama bekledi. Bakan Bayraktar, yazılı bir cevapla Antalya'daki elektrik dağıtım sorunlarının çözümüne dair müjdeli haberler verdi.

MHP Milletvekili Abdurrahman Başkan'ın Elektrik Dağıtım Sorunu Gündeme Geldi

MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, Antalya'nın elektrik dağıtımıyla ilgili yaşanan sorunları TBMM Plan Bütçe Komisyonu'ndaki görüşmeler sırasında gündeme taşıdı. Başkan, enerji dağıtım şirketlerinin elektrik nakil hatlarının ihtiyaçları tam olarak karşılayamadığını ve Antalya'da CK Şirketi ile ilgili gelen şikayetlere dikkat çekti.

Bakan Bayraktar'dan Müjdeli Cevap Geldi

MHP Milletvekili Abdurrahman Başkan'ın bu konudaki soruları üzerine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, yazılı bir cevapla açıklamalarda bulundu. Bakan Bayraktar, Antalya'daki elektrik dağıtım sorunlarının çözümüne yönelik adımların atıldığını ve planlı bakım ücretlerinin yanı sıra hizmet kalitesinin artırılması için düzenlemeler yapıldığını belirtti.

Elektrik Dağıtım Şirketleri Denetleniyor

Bakan Bayraktar açıklamasında, elektrik dağıtım şirketlerinin Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) ve EPDK tarafından periyodik olarak denetlendiğini ve denetim sonuçlarına göre gerekli düzenlemelerin yapıldığını ifade etti. Ayrıca, mevzuata aykırı faaliyetlerin tespit edilmesi durumunda idari yaptırımların uygulandığını da vurguladı.

Antalya'da Elektrik Dağıtım Sorunlarına Çözüm Yolda

MHP Milletvekili Abdurrahman Başkan'ın gündeme getirdiği Antalya'daki elektrik dağıtım sorunlarına yönelik alınan önlemler ve yapılan düzenlemeler, bölgedeki sıkıntıların çözümüne katkı sağlayacak gibi görünüyor. Bakan Bayraktar'ın açıklamalarıyla Antalya'da elektrik kesintilerinin azaltılması ve hizmet kalitesinin yükseltilmesi hedefleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.