MHP'li Arzu Erdem: Devlet Devreye Girmeli

MHP'li Arzu Erdem: Devlet Devreye Girmeli

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde meydana gelen depremlerde bin 8 konutun hasar gördüğünü belirterek, devletin mutlaka devreye girip konutların onarımını gerçekleştirmesi gerektiğini kaydetti.

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek ile birlikte TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde meydana gelen depremlere değindi. Bahçeli’nin talimatı ile bölgeye gittiklerini ve incelemeler yaptıklarını söyleyen Erdem, bin 8 konutun hasarlı olduğunu hatırlatarak, devletin mutlaka devreye girip konutların onarımını gerçekleştirmesi gerektiğini kaydetti.
Erdem, depremden sonra verilen ve verilecek olan 700 konteynırın yeterli olmadığına işaret ederek, “Konteynırlara ve güvenli alanlara taşınması noktasında gerekli çalışmaların yapılması için bizler de uyarılarımızı yaptık. Eksikler var. 99 depremine hazırlıksız yakalandık, ama bugün 99 değil” dedi.
Erdem, anayasa değişikliği görüşmeleri sırasında ‘evet’ oylarını topladığına dair soruya ise cevap vermedi.
Şimşek ise, Valilik ve AFAD ile Kızılay’ın yemek, çadır dağıttığını ve insanların ısınma sorununun giderilmesi gerektiğini söyleyerek, “Bölge halkının endişesi termal suların ve sondajların depremi tetiklediği konusunda tedirginlik var. Bu bölgenin dokusuna, mimarisine uygun, bölge insanının ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde konutların kıştan önce tamamlanması gerekiyor. Bölge insanına sosyal proje olarak çocuklarının okutulması, banka, tarım kredi borçlarının ertelenmesi konusunda Gıda, Tarım, Hayvancılık Bakanı ve Maliye Bakanı’na çağrıda bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.