MHP'li Arzu Erdem Vatandaşın Sorunlarını 11 Başlıkta TBMM'de Gündeme Getirdi..

MHP'li Arzu Erdem Vatandaşın Sorunlarını 11 Başlıkta TBMM'de Gündeme Getirdi..

MHP Grubu adına TBMM Genel Kurulu'nda konuşan MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, atanamayan öğretmenlere, sözleşmeli personellere ve taşeronlara kadro verilmesi, güvenlik korucuları ve Gazilere haklarının verilmesi konusundaki taleplerin karşılanması için Cumhur İttifakı'nın gayret gösterdiğini söyledi.

Bilişim teknolojilerinin sağladığı yararları kadar zararlarının da incelenmesi gerektiğini ifade eden MHP'li Erdem, Türk İslam karşıtlığı yaparak gençleri ve çocukları Türk milletinin değerlerinden uzaklaştırmaya çalışan yayınlarla mücadele edilmesi gerektiğini söyledi.

Cumhur İttifakı olarak 2023 ve sonrasına yönelik güçlü Türkiye hedefine kilitlendiklerini belirten MHP'li Erdem, Türk Birliği ve Türkiye Yüzyılı için hiçbir saldırıdan korkmadan bıkmadan çalıştıklarını hatırlatarak; Haine, fitneye, bölücülere, Türk Bayrağını indirmeye çalışanlara ve ezanı susturmaya çalışanlara geçit vermeyeceklerini ve alayına en büyük tokadı atacaklarını söyledi.

MHP'Lİ ARZU ERDEM'İN BÜTÇE ÜZERİNE YAPTIĞI KONUŞMASININ TAMAMI

Bütçemiz aziz Türk milletinin ihtiyaçlarına odaklanarak her türlü belirsizliklerden ve risklerden korumak adına her bir vatan evladını kollayan bir mali altyapı oluşturmak hedefiyle hazırlanmaktadır. İşçiden işverene, çiftçiden esnafa, emeklilerimizden öğretmenlerimize, Emniyet güçlerimize, gençlerimize, yaşlılarımıza, tüm vatandaşlarımıza yani 85 milyonun ihtiyacını, beklentilerini, geleceğini ilgilendiren 2023 yılı bütçemizin vatanımıza, milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bütçe demek, millet demek; bütçe demek, güçlü devlet demek; bütçe demek, birlik, beraberlik ve dayanışma demektir. Devletimiz ve milletimiz bölünmez bir bütündür. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendinin de ifade ettiği gibi "Canımızdan aziz bildiğimiz milletimizi, candan ileri saydığımız vatanımızı, canımızın cananı gördüğümüz devletimizi dünya durdukça yaşatmaya ve yükseltmeye çabalamaktayız."

YARARLI OLAN BİLİŞİM TEKNOLOJİSİNİN ZARARLARI DA İNCELENMESİ GEREKİR

Bir devletin temelini millet oluşturmaktadır. Milletin omurgası ise millî, manevi ve ahlaki değerlerimizdir. Bilişim teknolojilerinin hızla gelişip çeşitlendiği günümüzde, bilişim teknolojisi araçları hızlı evlerimize girmiştir. Hayatımızın her alanında olduğu gibi özellikle evlerimizde aile bireylerinin tamamı tarafından kullanılmaktadır. Bu teknolojiler yapay zekâ, kodlama, robotik, sanal gerçeklik, nesnelerin interneti, sosyal ağlar, dijital platformlar gibi çeşitli alanlarda gelişim göstermektedir ve göstermeye de devam edecektir. Bilişim teknolojileri her alanda hızla yayılırken sağladığı yararların yanı sıra aynı zamanda zararlarının mutlaka derince incelenmesi gerekmektedir. Gençlerimiz ve çocuklarımız başka olmak üzere, toplumumuzun bütün kesimlerinde teknoloji bağımlılığına bağlı birçok sorun günbegün kendini göstermeye devam etmektedir, her birimizin belki gündemindedir.

TÜRK İSLAM KARŞITLIĞI YAPAN İÇERİKLER TESPİT EDİLMELİDİR

Bu uçsuz bucaksız dünyada millî kültürümüze, manevi ve ahlaki değerlerimize, toplumsal hassasiyetlerimize aynı zamanda insanın doğasına aykırı hatta düşmanca birçok içerik söz konusudur. Türklüğe, Müslümanlığa düşman içerikleri mutlaka tespit edip bunlarla ilgili çalışmaların yapılması gerekmektedir. Gençliğin baş belası olan uyuşturucu ve çeşitli madde kullanımları sıradanlaştırılıp doğrudan ve dolaylı olarak özendirilmektedir. Özellikle çocukların ve Türk gençliğinin geleceğinin sağlıklı bir şekilde inşa edilmesi açısından bu tür içerikler bulunduran yayınlarla mücadele oldukça önemlidir. Gelecek nesillerin sağlıklı bir şekilde devam etmesini engelleyen; toplumun temel yapı taşı olan aile kurumunu yıpratmaya, yozlaştırmaya ve toplumun yapısını bozmayı hedefleyen; fiziki ve ruhsal açıdan sağlıklı bireylerin ve nesillerin yetişmesini engelleyen her hususun önüne geçilmeli, her türlü oluşumla mücadele edilmeli ve gerekenler yapılmalıdır. Bu mücadelede anne-babalar olarak bizlere de elbette büyük sorumluluklar düşmektedir. Çocukların internetteki ilgi alanlarına dikkat edilmeli; onları sosyal dünyada sahipsiz bırakmamak adına üye oldukları ve takip ettikleri siteler hakkında bilgi sahibi olunmalı; çocuklar faydalı etkinliklere yönlendirilmeli; millî, manevi ve ahlaki değerlerimiz çocuklarımıza örneklendirilerek aktarılmalıdır. Ayrıca millî, manevi ve ahlaki değerlerimize sahip çıkmak, korumak ve evlatlarımıza doğru bir şekilde aktarmak adına devlet eliyle bir eğitim seferberliği başlatılmalıdır. Eğitim materyallerimizde aziz Türk milletimiz için olmazsa olmaz değerlerimize sıkça atıfta bulunulmalı hatta okul öncesi eğitim döneminde çocuklarımıza değerler eğitimi verilmelidir.

RTÜK KANUNU YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİLMELİDİR

Bir diğer önemli husus, çocuklarımızın ve gençlerimizin izleyebileceği saatlerde yayınlanan programlar; psikolojik travmalara sebep olmaması için ilgili bakanlıklar ve RTÜK tarafından denetlenmeli, programlarda yer alan olumsuz içeriklerin gelecek nesiller açısından normal kabul edilerek benimsenmesi engellenmeli, söz konusu programların çocuklarımızın ve gençlerimizin psikolojisine nasıl yansıdığı hususunda araştırmalar yapılarak acilen önleyici tedbirler alınmalıdır. Programlarda yer alan olumsuz davranışları normal kabul ederek, özellikle bunların benimsenmesine müsaade etmememiz gerekmektedir; her birimizin boynunun borcu, evlatlarımız için, geleceğimiz için, çocuklarımız ve torunlarımız için bu hususta gerekli önergeleri MHP Grubumuz olarak verdik, bundan sonra da çalışmalarımıza devam edeceğiz. Özellikle televizyon programlarına ilişkin denetlemelerin düzenli yapılması gerektiğinin tekrar altını çizmek istiyorum. RTÜK Kanunu'nda gerekli düzenlemelerin tekrar gözden geçirilip yapılması gerektiğini de vurgulamak istiyorum.

KÜLTÜREL DEĞERLERİMİZİ ÖNE ÇIKARACAK YAYINLAR YAPILMALIDIR

Türk aile yapısına, gelenek, görenek, örf ve adetlerimize uygun, çocuklarımıza ve gençlerimize millî, manevi, ahlaki değerlerin açık ve net şekilde ifade edecek, örneklendirecek ilgi çekici yayınların mutlaka hayata geçirilmesi gerekmektedir. Yerli filmler hazırlanırken kültürel değerlerimizi öne çıkaracak senaryolar titizlikle incelenmeli ve bunlar yayın hayatına geçirilmeli. Çizgi filmler de aynı amaçla hazırlanmalı, çocukların zihinsel gelişimleri olumsuz etkilerden uzak tutulmalıdır. Özellikle şiddet ve cinsellik içerikli yayınlardan uzak, kaliteli ve eğitici filmler hazırlanmalı ve yayınlanmalıdır. Kadim Türk devletinin şanlı şerefli tarihi doğru içerikle yansıtılmalı, özellikle millî, manevi ve ahlaki değerlerimizi güçlendirecek içerikleri barındıran yayınlara yer verilmelidir. Ailelerimiz bu hususta mutlaka eğitimlerle bilinçlendirilmelidir.

TÜRK BİRLİĞİ İÇİN HİÇBİR SALDIRIDAN KORKMADAN YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Cennet vatanımız, kadim devletimiz, ferasetiyle övündüğümüz büyük Türk milletimiz daima yan yana, omuz omuza daha güçlü, daha müreffeh bir Türkiye için, Türk birliği için, yükselen güç Türkiye için, "Türkiye Yüzyılı" için yılmadan, bıkmadan, usanmadan, hiçbir saldırıdan korkmadan yürümeye devam edecektir. Bu hedef, dünyaya örnek olacak şekilde hamlelerle o kadar belirginleşmiştir ki yurt dışında bunların yansımasını görüyoruz. Avrupa ülkelerinde tahıl koridoru ve Rusya-Ukrayna savaşındaki ara buluculuk rolü dillere destan hâle gelmiştir. Mavi vatanımızda rızkımızı arayan ve hamdolsun bulan devletimiz bundan sonra Türk milletinin refahı ve geleceği için mücadelesini sürdürecektir. Hiç olmadığı kadar birlik ve beraberlik içerisinde, hep birlikte, aş gibi, su gibi, ekmek gibi el ele verip mücadele etmeye devam etmemiz gerekmektedir. Bugün buna çok fazla ihtiyacımız var, kenetlenmeye, birliğe ve beraberliğe daha fazla ihtiyacımız var. Haine, fitneye geçit vermeyeceğiz, vatanımızı bölmek isteyene, bayrağımızı indirmek isteyene, ezanımızı dindirmek isteyene en büyük tokadı Türk milleti olarak atacağız ve nihayet bu itibarla çocuklarımıza, torunlarımıza güçlü Türkiye emanetini teslim edeceğiz. Bir gün değil her gün ve gururla Ne Mutlu Türk'üm Diyene.

GÜVENLİK KORUCUSU KARDEŞLERİMİZİN TALEPLERİ

MHP, Türk milletinin ruh kökü, tarihin kükreyen sesi, Türklüğün ebediyen tütecek ocağıdır. Bizler her daim aziz milletimizin sesi olduk, olmaya da devam edeceğiz. Yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde yeşil kartlı olan korucularımızın SGK primleri devlet eliyle ödenmektedir, maaşları asgari ücrete endekslenmiştir, silah harç bedelleriyse alınmamaktadır, malulen emeklilik hakkı da verilmiştir. Korucularımızın maaşlarının minimum memur maaşına endekslenmesi hususunda korucu kardeşlerimizin talepleri vardır, buradan her birini selamlıyorum ve gözlerinden öpüyorum.

YARALANDIĞI HALDE GAZİ SAYILMAYANLARA GAZİLİK HAKKI VERİLMELİDİR

Muharip, Kore, Kıbrıs, malul sayılmayan gazilerimiz başımızın tacı. Gazilerimiz arasındaki farklılıkların kaldırılması hususunda haklı mücadelelerinin yerine getirilmesi için çalışmalarımız sürmektedir. Terörle mücadele sırasında yaralanıp gazi sayılmayanlara gazilik hakkının verilmesi hassasiyetimizdir.

TÜM ÖĞRETMENLERİN ATAMASI YAPILMALIDIR

Sözleşmeli, vekil, ücretli öğretmenler arasında ayrımın kaldırılarak tüm öğretmenlerimizin ve engelli öğretmenlerimizin atamalarının yapılması yine zaruriyet arz etmektedir.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA KADRO VERİLMELİDİR

Kamu dışı aile sağlığı çalışanı ebe, hemşire, acil tıp teknisyenleri ve sağlık memurları kadro beklemektedirler. Bakan Bey bu konuyla alakalı bir müjde verdi ancak sonuçlanması için özellikle müjdenin devamını kamu dışı aile sağlığı çalışanları da heyecanla beklemekteler.

4/D KADROSUNDA ÇALIŞANLARIN HAKLARI

Meclis bünyesinde 4/D kadrosunda görev yapan kardeşlerimizin yevmiye farklarının eşitlenmesi, görevden ayrılma ve statü değişiminde işçi tazminatı almaları, refakatçi izin hakkı verilmesi, sağlık kurulu raporlarının dikkate alınması, hizmet yılına bağlı görevde yükselme ve yer değişimi hakkına sahip olmaları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve konfederasyonlar arasında imzalanan Kamu Çerçeve Protokolü'nün maddelerinin tamamının uygulanması hususunda yine bir talep bulunmaktadır.

TAŞERONLARA KADRO VERİLMELİDİR

Kamuda çalışan taşeronların, mevsimlik orman işçilerinin, belediye şirket işçilerinin, okul güvenliklerinin kadroya geçirilmesi hususunda yine talep bulunmaktadır.

TÜRK MİLLETİMİZİN TALEPLERİNİ CUMHUR İTTİFAKI OLARAK GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Elbette, aziz Türk milletimizden gelen talepleri bizler Cumhur İttifakı olarak değerlendirmekteyiz ve bu hususta gerekli gayreti ortaya koymaktayız. Bugüne kadar yapılmış olan çalışmaların emin olun ki 2023 yılı ve devamında da güçlü Türkiye hedefine doğru devamı gelecektir. Her birinizi saygılarımla selamlıyorum ve teşekkür ediyorum.  

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.