MHP'li Arzu Erdem'den Mersin Saldırısı İle İlgili Açıklama..

MHP'li Arzu Erdem'den Mersin Saldırısı İle İlgili Açıklama..

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, Polisevi'ne saldıran terör örgütü PKK'nın neden Mersin İlini seçtiği hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Terör örgütü PKK'nın Mersin'in Mezitli ilçesindeki Tece Polisevi'ne düzenlediği hain saldırı hakkında değerlendirmelerde bulunan MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, terör örgütü PKK'nın stratejik, siyasal ve sosyolojik önemi olan Mersin'e küresel bir plan dahilinde saldırdığını söyledi.

TERÖR ÖRGÜTÜ PKK, MERSİN'DE POLİSEVİ'NE SALDIRDI

Terör örgütü PKK militanları, Mersin'in Mezitli ilçesindeki Tece Polisevi'ne hain bir saldırı düzenledi. Sırt çantalarına bomba koyarak uzun namlulu silahlarla Polisevi'ne ateş açan teröristlere karşılık veren Polis Memuru Sedat Gezer Şehit olurken, bir Polis Memuru da yaralandı. Saldırıyı düzenleyen Zozan Tolan kod adlı Dilşah Ercan isimli PKK'lı teröristin, CHP'nin 'Türkiye'nin en büyük açık cezaevi' olarak itham edildiği Tutuklu Gazeteciler Raporu'nda gazeteci olarak yer aldığı tespit edildi. 

PKK MERSİN'İ VE POLİSLERİ NEDEN HEDEF ALDI?

Küresel güçlerin Türkiye'yi parçalayıp Güneydoğu'yu sözde Kürdistan'ın bir parçası haline getirme stratejisi kapsamında, Hakkari'den Mersin'e uzanan tüm illeri kapsayan bir terör ve uyuşturucu koridoru oluşturmaya çalıştığı biliniyor. PKK terör örgütü ve siyasi kürtçülerin, bu kapsamda Güney illerine binlerce vatandaşı göç ettirdiği de biliniyor. Netice itibariyle göç edenlerin Mersin'in bazı bölgelerinde gettolaştığı ve İlçe Belediyesi seçimlerini kazanacak kadar güçlendiği biliniyor.

Ak Parti ve MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'nın ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun azimli mücadelesi sonunda Türkiye'nin içinde yer alan teröristlerin kıpırdayamaz hale geldiği bir gerçektir. Ülke içinde teröristleri etkisiz hale getiren Türkiye, bir yandan da Irak ve Suriye'de küresel güçlerce oluşturulmak istenen esas terör koridorunu ve kurulmak istenen terör devletini önlemek için 4 kez büyük harekat düzenlemişti. Türkiye'nin Suriye'ye düzenleyeceği 5. harekatı önlemek isteyen küresel güçler, Türkiye'yi meşgul etmek için Ermenistan ve Yunanistan'ı harekete geçirdi. Bununla da yetinmeyen küresel güçler, aynı zamanda Türkiye içerisindeki uyuyan terörist gurupları harekete geçirerek Türkiye'nin dikkatini dağıtmaya başladı.

Terör örgütü PKK, Türkiye'yi içeride meşgul etme amacının dışında, terörle mücadele başarılı olan Emniyet güçlerine mesaj vermek ve esasen milli refleksleri yüksek olan Mersinlileri galeyana getirerek iç karışıklıkların meydana gelmesini sağlamak amacıyla, Mersin saldırısını düzenledi.

MHP'Lİ ARZU ERDEM MERSİN SALDIRISINDAN ÖNCE TESPİTLERDE BULUNMUŞTU

Hakkari'den Mersin'e uzanan tüm illeri kapsayan bir terör ve uyuşturucu koridoru oluşturmaya çalışan PKK, bu güzergahta kalan Malatya ve Osmaniye gibi illerde pek varlık gösterememişti. Malatya kökenli bir siyasetçi olarak 5. Malatya Günleri açılış töreninde bu konuya değinen MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, ''Malatyalı terörist leşi kaldıranlarla bir olmayacak. Terörist leşi kaldıranların yanında yer alanlarla da bir olmayacak. Malatya'dan her şey çıkar; iş insanı çıkar, sanatçı çıkar, siyasetçi çıkar, akademisyen çıkar ama Malatya'dan hain çıkmaz, çıkarmayacaktır da. Sizler var olduğunuz sürece Vatanımız bölünmeyecek, Bayrağımız inmeyecek, Ezanımız dinmeyecek. Onun için 2023 seçimlerinde MHP ve Cumhur İttifakını desteklerinizi bekliyoruz.'' demişti.

ARZU ERDEM ATATÜRK'ÜN MERSİN VURGUSUNU HATIRLATTI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ''Arkadaşlar! Gidip, Toros Dağları'na bakınız, eğer orada bir tek Yörük çadırı görürseniz ve o çadırda bir duman tütüyorsa, şunu çok iyi biliniz ki bu dünyada hiçbir güç ve kuvvet asla bizi yenemez.'' sözlerini hatırlatarak Mersin vurgusu yapan MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, ''Geçmişte de yaşandı; özellikle Malatya, Mersin, Trabzon yukarıdan aşağıya stratejik, siyasal, sosyolojik önemi gereği hedef alınmıştır. Bu iller başta olmak üzere cennet vatanımızın 81 ilinin tamamı, her bir vatan evladı hainlere ve hainlerle iş birliği yapanlara geçit vermemeli. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Mersin vurgusu boşa değildir.'' dedi.

ARZU ERDEM'DEN MERSİN SALDIRISI SONRASI HDP İLE İŞBİRLİĞİ YAPAN SİYASETÇİLERE TEPKİ

Mersin saldırısı sonrası, terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP ile işbirliği yapan siyasetçilere tepki gösteren MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, ''Mersin'in Mezitli ilçesindeki Tece Polisevi'ne düzenlenen saldırı sonucu şehit olan Polis Memuru Sedat Gezer'e Allah'tan rahmet, yaralı polis memurumuza acil şifalar diliyorum. Aziz Milletimizin Başı Sağ Olsun. İçimiz yandı. Terör örgütünün kirli amaçlarının farkındayız. HDP bu yavruları yetim bırakan alçak terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısıdır. Birkaç oy için HDPKK ile işbirliği yapan, ortaklık edenler de vebal altındadır. Kınamalarında bile 'alçak terör örgütü PKK' diyemeyenler hala ortaklarına şirin gözükme, onları üzmeme hassasiyetindedirler. Lanet olsun 'HDP’ye bakanlık verilmeli' diyenlere, lanet olsun 'Demirtaş serbest bırakılmalı' diyenlere, lanet olsun 'Demirtaş’la kahvaltı yaparım' diyenlere, lanet olsun size lanet. Bu yavruların yüzüne nasıl bakacaksınız? Bilin ki biz bir ölür bin diriliriz. Unutursak unutturursak kanımız kurusun.'' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.