MHP'li Ataman Koalisyonun Adını Verdi

MHP'li Ataman Koalisyonun Adını Verdi

BURSA'da konuşan MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, 'AK Parti ile CHP koalisyonu muhtemel gözüküyor' dedi.

Bursa Valiliği tarafından Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen bayramlaşma törenine katılan MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun geçtiğimiz günlerde partilerini ziyaret ettiğini ve bu ziyarette MHP'nin görüşlerini Davutoğlu'na aktardıklarını hatırlatan Büyükataman, MHP olarak ülkenin karmaşaya ve kaosa sürüklenmesine asla müsaade etmeyeceklerini söyledi. Ak Parti'nin bir hükümet kuramaması halinde tek çarenin erken seçime gitmek olduğunun altını çizen Büyükataman, "Sayın Davutoğlu, önce CHP genel başkanını, ardından MHP'yi ve son olarak HDP'yi ziyaret etti. Koalisyon konusundaki yaklaşımlarını, siyasi partilerinin bu konuya bakışının çalışmasını yürüttü. MHP'yi ziyaretlerinde olumlu ve verimli görüşme yaptık. MHP ülkenin kargaşaya kaosa sürüklenmesini asla müsaade etmez. MHP'ye bir sorumluluk düşürse AK Parti ile koalisyon şartlarını görüşmemiz için 3 önemli hassasiyet var. Bu hassasiyetleri kendilerine ilettik" diye konuştu.

"EMANETİ SAHİBİNE TESLİM ETMEK LAZIM"

Var olan meclis şartlarında hükümetinin oluşmaması halinde erken seçime gidileceğini söyleyen Büyükataman, ?Bir koalisyon hükümeti oluşturulamazsa yapılacak olan iş bellidir. Emaneti sahibine iade etmekten başka bir şey yoktur. Sandık önümüze konulur. Emanet millete iade edilir. Bir erken seçimle milletin yeniden iradesine müracaat edilir" dedi. Büyükataman sözlerini şöyle sürdürdü:

"Önümüzdeki günlerde bayramdan sonra Sayın Davutoğlu görüşmeler yapacağını ve netice alacaklarını söylemiştir. CHP genel başkanı ve sayın başbakanın yapmış olduğu değerlendirmelerinden görüldüğü üzere AK Parti ile CHP koalisyonu muhtemel gözüküyor. İkinci görüşmelerde bu şekillenir. Milletin beklentisi bir hükümetin kurulmasıdır. AK Parti milletin verdiği mesajı iyi okumalıdır. Öncelikli sorumluluk AK Parti?nindir. Umuyorum milletimizin beklentisine uygun, bayram sonrası uzlaşmaya dayalı koalisyon hükümeti olur"

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.