MHP'li Bulut'tan Demirtaş'a Sert Tepki: "Kürt Olduğun İçin Değil, İnsan Olmadığın İçin Yargılanıyorsun"

MHP'li Bulut'tan Demirtaş'a Sert Tepki: "Kürt Olduğun İçin Değil, İnsan Olmadığın İçin Yargılanıyorsun"

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Selahattin Demirtaş'a sert bir tepki gösterdi ve onun Kürt kimliğiyle değil, işlediği suçlar nedeniyle yargılandığını belirtti.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tokat Milletvekili Yücel Bulut, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a sert bir şekilde tepki gösterdi. Bulut'un açıklamaları, Demirtaş'ın Kürt kimliğiyle değil, işlediği suçlar nedeniyle yargılandığını vurguladı.

Bulut'un açıklamaları şu şekildeydi:

"Kürt olduğun için değil, insan olmadığın için yargılanıyorsun…" Bu sözlerle Demirtaş'ın suçlarına vurgu yaparak, onun Kürt kimliğiyle değil, suç işlemesiyle ilgili olduğunu ifade etti.

Ayrıca, Bulut açıklamasında, Selahattin Demirtaş'ın geçmişte terör örgütleriyle ilişkisi olduğuna dikkat çekerek, "Düne kadar binlerce masum insanı bebek, kadın ve yaşlı ayrımı gözetmeksizin katleden bir caniye methiyeler dizip 'başkan Apo’nun heykelini dikeceğiz' diyebilen bir gafille, bugün masum çocukları, bebekleri ve savunmasız kadınları katlederek soykırım suçu işleyen Netenyahu’ya destek verenlerin ortak noktası, insani tüm vasıflardan yoksun gerçek birer faşist oluşlarıdır." ifadelerini kullandı.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.