MHP'li Büyükataman; 'Baykal ve CHP sahte kahramanlığı bıraksın'

MHP'li Büyükataman; 'Baykal ve CHP sahte kahramanlığı bıraksın'

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman CHP iski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın partisini hedef alan ifadelerine yönelik açıklama yaptı.

Milliyetçi Hareket PartisiGenel Sekreteri İsmet Büyükataman CHP iski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın partisini hedef alan ifadelerine yönelik açıklama yaparak Baykal'ın yapmış olduğu açıklamalarla koalisyon öncesi üstlendiği misyonun bitmediğini göstermiş olduğunu belirtti.

'Erdoğan'la neden görüştüğünü bir türlü anlatamayan, Kılıçdaroğlu’nu kendisini Meclis Başkanı adayı yapması konusunda nasıl ikna ettiği de muamma olan Sayın Baykal önce bu sırları ortaya dökmelidir.' diye ifade eden Büyükataman, 'yoksa tek adamlık peşinde koşan ve ülke için artık zarardan başka bir çağrışımı olmayan Erdoğan’ı aklamak bu hâliyle kendisine ağır gelecektir.'dedi.

MHP'li Büyükataman açıklamasını şöyle sürdürdü:

Baykal gerçekleri anlatmayı isterse daha önce Sayın Zülfü Livaneli’yi istifaya götüren Baykal-Erdoğan gizli görüşmesini ve ardından Erdoğan’ın Baykal sayesinde nasıl Başbakan olduğunu anlatarak da başlayabilir.

BAYKAL ERDOĞAN'A DEĞNEKÇİLİK Mİ YAPIYOR?

“Kırılma noktası Meclis Başkanı seçimidir. Cumhurbaşkanı için de sürpriz oldu. Ben seçilseydim, bugün bir koalisyon hükümeti mutlaka kurulmuştu. Erdoğan seçim değil, koalisyondan yanaydı.” diyerek ilk günden beri erken seçim açıklamaları yapan ve koalisyon istemediğini açık açık beyan eden Erdoğan’a değnekçilik yapmakla Sayın Baykal neyi amaçlamaktadır?

Uğruna meydan meydan gezdiği AKP’nin adayı Meclis Başkanı seçilince Erdoğan neden koalisyondan vazgeçecektir? Deniz Baykal koalisyon kurulması için nasıl bir teklif ortaya atacaktı, nasıl kilit bir noktada idi ki o olmayınca bu koalisyon kurulamadı? Bir de Sayın Baykal, Erdoğan’ın vesayetini zannımızca doğru bulmaktadır ki Davutoğlu’na değil de Erdoğan’a endeksli açıklamalar yapmaktadır.

CHP, MHP’nin siyasetini sorgulayacağına önce “Ailece HDP’ye oy verdik.”diyen Genel Başkan Yardımcısından başlayarak kendisini tepeden tırnağa sorgulamalıdır. Seçimin hemen ardından koşa koşa Tayyip Erdoğan’a giden Deniz Baykal’ı da sorgulamalıdır.

Tüm bunları yok sayarak MHP Genel Başkanı’nı ve MHP’yi suçlamak siyasi ahlaksızlıktır.


Baykal diyor ki “Ben bu işlerin buraya gelmesine karşı, buraya gelmemesi için en etkin mücadeleyi verdim.” Yani bir koalisyon kurulamayacağını ve AKP’nin sistemi kilitleyeceğini biliyordu. Ortada bir danışıklı dövüş, bir kayıkçı kavgası vardı. Madem öyleydi “istikşafi görüşmeler” adı altında bu milleti günlerce neden oyaladınız? CHP’ye hakkı olan görevin verilmemiş olması da bu oyunun bir parçası mıydı?

Tayyip Bey her başı sıkıştığından Baykal onun hamisi koruyucusu olmuştur. Şimdi Sayın Baykal ve CHP yönetimi sahte kahramanlığı bırakıp bu Deniz Baykal gerçeğini millete izah etmelidir. Kamuoyu şu iki sorunu cevabını beklemektedir; “Deniz Baykal’ın Erdoğan aşkı nereden gelmektedir?” ve “AKP bize bir koalisyon teklif etmedi.” diyen Kemal Kılıçdaroğlu neden 35 gün o masada boş yere oturmuş ve milletimizin değerli vaktini israf etmiştir?

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.