MHP'Lİ CELAL ADAN:  'MHP PROJE PARTİSİ DEĞİLDİR'

MHP'Lİ CELAL ADAN: 'MHP PROJE PARTİSİ DEĞİLDİR'

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adan, "Milliyetçi Hareket Partisi proje partisi değildir. Milliyetçi Hareket Partisi'nin kökü dışarıda değildir." dedi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, "Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'yi hedef tahtasına koyanlar, aslında bir bütün olarak Türk milliyetçiliğini ve Türklüğü bölmek, eritmek ve kontrol altına almak istemektedirler." değerlendirmesinde bulundu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adan, yaptığı yazılı açıklamada, MHP üzerinde oynanan oyunları net olarak bildiklerini ve gördüklerini belirtti.

MHP'yi bölerek, parçalayarak yol almak isteyenlerin niyetinin belli olduğuna işaret eden Adan, "Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'yi hedef tahtasına koyanlar, aslında bir bütün olarak Türk milliyetçiliğini ve Türklüğü bölmek, eritmek ve kontrol altına almak istemektedirler. Biz bu gerçeği görüyoruz, biliyoruz ve sonuna kadar bu art niyetlilerle mücadele edeceğiz." ifadesini kullandı.

"Milliyetçi Hareket Partisi proje partisi değildir"

MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin, Türk ülküsünü ve ülke birliğini savunmak için tam bir devlet adamı olarak hareket ettiğini savunan Adan, "Bu politikanın neresinde hata vardır? Daha düne kadar Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında diledikleri gibi siyaset yapanlar, mevki makam sahibi olanlar, taşın altına ellerini koymadan imaj peşinde koşanlar bugün ne olmuştur da kıymeti kendinden menkul laflar etmeye başlamışlardır?" diye sordu.

Adan, MHP'nin yükselttiği Türk milliyetçiliği ülküsünün algı oyunlarıyla, imaj safsatalarıyla ve şirinlik gösterileriyle ayağa düşürülmesine müsaade etmediklerini ve etmeyeceklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Milliyetçi Hareket Partisi proje partisi değildir. Milliyetçi Hareket Partisi'nin kökü dışarıda değildir, Türk milletinin bağrında, vicdanında ve irfanındadır. Partimiz, nesebi gayri sahih birtakım sözde siyasi karakterlerin küçük akıllarına oyuncak olmayacak kadar büyüktür. Partimizi mahkemeye şikayet ederek sonuç almaya çalışanların niyetlerini milletimiz gayet iyi bilmektedir. Bunların niyetleri iyi değildir, akıbetlerini de hep birlikte göreceğiz."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.