MHP'li Erkan Akçay: CHP ikiyüzlü davranıyor

MHP'li Erkan Akçay: CHP ikiyüzlü davranıyor

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay CHP'li sözcülerin Almanya tutumunu eleştirdi.

"CHP iki yüzlü ve çelişkili davranıyor'' diyen Akçay, ''Yurt dışına her çıktığında Hans'lara George'lere Türkiye'yi şikayet edenler kendi çelişkilerine bakmadan liderimize söz söyleme cesareti göstermektedirler"  açıklaması yaptı.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Avrupa'da yeni bir 'Türk ruhu'nu ortaya koymak üzere Sayın Cumhurbaşkanı ile birlikteyim Cumhurbaşkanı yalnız değil, birlikte Avrupa'ya gidebiliriz" sözlerine yönelik CHP'li Özgür Özel'in ifadelerini eleştirdi.

 

CHP'nin Almanya'ya karşı milli bir duruş sergileyemediğini belirten MHP'li Akçay "CHP'li Özel açıklamalarıyla partisinin tavrını ve yerini netleştirmiştir. CHP'nin bu duruşu Avrupa ülkeleri ile CHP'nin 'Hayırcı' cephe kurduğunun ispatıdır. CHP, FETÖ, terör örgütleri ve Avrupa'daki Türkiye düşmanı kesimler 'hayır' kardeşliğinde birleşik cephe kurmuşlardır.

 

Özel, yerli ve milliliğin karşısında Almanya'nın yanında yer almıştır. Almanya'ya karşıymış gibi yapıp, MHP'yi ve genel başkanını eleştirmek için fırsat kollamaktadır. Her zaman Cumhuriyetin Atatürk'ün partisi olduğunu söyleyen CHP maalesef bu müstemlekeci tavrıyla Atatürk'ün partisi olma vasfını çoktan yitirmiştir. CHP bu tavırlarıyla Kuvâ-yi Milliye ruhundan uzaklaşarak Kuva-i İnzibatiye zihniyetine hizmet edenlerin durumuna düşmüştür. CHP iki yüzlü ve çelişkili davranıyor.

 

Yurt dışına her çıktığında Hans'lara George'lere Türkiye'yi şikayet edenler kendi çelişkilerine bakmadan liderimize söz söyleme cesareti göstermektedirler." dedi.

 

"DİL SÜRÇMESİ DEĞİL, BİLGİSİZLİK"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katıldığı bir radyo programında Anayasa değişikliği sonrasında gelecek yönetim sisteminden bahsederken "yeni sistemle birlikte Başbakan ile Cumhurbaşkanın farklı partilerden olması durumunda asıl kavganın o zaman çıkacağı" ifadelerini de eleştiren MHP'li Akçay Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu ifadesini örtbas etmek için CHP sözcülerinin "dil sürçmesi" yakıştırması yaptıklarını ifade etti. Akçay açıklamasına şöyle devam etti:

 

"Sayın Kılıçdaroğlu'nun sözleri dil sürçmesi ile açıklanamayacak kadar önemlidir. Ana muhalefet partisi genel başkanının bu sözleri kullanması kabul edilebilir değildir. Günlerdir meydanlarda, televizyonlarda Anayasa değişikliğini, hükümet sistemini eleştiriyorlar ancak değişikliğin ne getirdiğinden haberleri yok! Bunun adı dil sürçmesi değil bilgisizliktir. Sayın genel başkan ve CHP sözcüleri Anayasa değişikliğini hiç mi okumadılar ki yeni sistemde başbakandan bahsetmektedirler!

 

Referandumda "evet" demek de "hayır" demek de meşrudur, haktır. Elbette her iki kararın kampanyasını yürütmek de haktır. Ancak eğer ana muhalefet partisiyseniz kararınız ne olursa olsun bu kararınızı doğru temeller üzerine inşa etmelisiniz. "Hayır" diyebilirsiniz ama neye "hayır" dediğinizi bilmelisiniz!

 

Anayasa değişikliğinin rejim değişikliği getirdiğini, tek adam yönetimine sebep olacağını, federasyon getireceğini iddia edenlerin daha Anayasa değişikliğinin içeriğinden haberlerinin dahi olmaması ne büyük bir trajedidir! Sayın Kılıçdaroğlu'nun bunca gün yürüttüğü 'hayır' kampanyası için Anayasa değişikliğine bilmeden karşı çıktığını itiraf ederek vatandaşlarımızdan özür dilemesi gerekmektedir.

 

CHP'li sözcülere tavsiyem; madem vatandaşlarımızla bir araya gelip görüşlerinizi zikrediyorsunuz; "bilgi sahibi olunmadan fikir sahibi olunamayacağı" gerçeğinden hareketle lütfedip bu değişikliği hem madde madde, hem de bir bütün olarak iyice okuyun!"

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.