MHP'li Erkan Akçay: İşi ehline vermezseniz, darbeyi de eniştenizden haber alırsınız

MHP'li Erkan Akçay: İşi ehline vermezseniz, darbeyi de eniştenizden haber alırsınız

15 Temmuz darbe girişiminin ardından MGK’nın tavsiyesi üzerine Bakanlar Kurulu tarafından ilan edilen OHAL’e Milliyetçi Hareket Partisi grubundan destek geldi.

Akçay ” İşi ehline vermezseniz, darbeyi de eniştenizden haber alırsınız. Hani Mİt müsteşarı sır küpünüzdü! Biz tren garından, havalimanı saldırısında hep istihbarat zaafiyetine dikkat çektik.” diye konuştu

Meclis Genel Kurulunda söz alan MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, partisinin Olağanüstü Hal (OHAL) uygulamasına destek olacağını açıkladı.

Erkan Akçay, yaptığı konuşmada hükümetin istihbarat zafiyeti olduğuna vurgu yaptı.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay konuşmasından satırbaşları


Hükümetin yüce meclisimize sunduğu OHAL tezkere hakkında MHP adına söz aldım, sözlerim başlarken muhterem heyeti ve aziz Türk milletini selamlıyorum.

Darbelerin bir yenisine daha girişilmiş, Türkiye Cumhuriyeti en kritik günlerinden birini yaşamıştır. Genelkurmay Karargaı, Özel kanallar işgal edilmiş ve Meclisimiz 7 kez bombalanmıştır. Halkımız darbecilerin ateşiyle 246 vatandaşımız şehit düşmüştür. 15 Temmuz’daki teşebbüs demokrasiyi yok sayma teşebbüsüdür. Yaşanan bu vahim hadiseler neticesinde Bakanlar Kurulu 3 aylık OHAL kararı almış ve bu geceden itibaren uygulamaya alınmıştır.

Gülen cemaati için biz çete dedikçe bize saldırdılar. Biz Türkiye’ye dönsün dedikçe birileri ona sahip çıktı. Biz o gün kehanette bulunmadık. GEnel Başkanımızın uyarılarına dikkat edilseydi Meclis bombalanmayacaktır.

OHAL uygulamalarını yakından takip edeceğiz. Ülkemizi bu hale getiren devlet ve hükümet krizidir. Ortada iyi yönetememe sorunu vardır. İşi ehline vermezseniz, darbeyi de eniştenizden haber alırsınız. Hani Mİt müsteşarı sır küpünüzdü! Biz tren garından, havalimanı saldırısında hep istihbarat zaafiyetine dikkat çektik.

Uygulamalar son derece dikkatle yapılmalı, mağduriyetler yaratılmalı. OHAL içinde yeni mağduriyetler yaratılmamalı.
OHAL içinde PKK ve diğer terör örgütleri ile de mücadele edilmeli.

MHP olarak her türlü darbeye her türlü fiili duruma karşıyız. MHP’nin duruşu konjektürel değildir ilkeseldir. Darbe girişimleri ile mücadele için hukuk sistemini iyi işletmek zorundayız. Devleti yönetenler her türlü fiili durumlara özenle dikkat edilmelidir. Herkes anayasaya uyacak. Bir ayıklanmaya ihtiyacımız olduğu aşikardır. Amerika’yı da yeniden keşfetmeye gerek yok. Yıllardır biriktirdiğimiz demokratik bilincimize sahip çıkacağız.

MHP, böylesi karanlık dönemde Türkiye Cumhuriyeti devletinin yanında ne pahasına olursa olsun duracak hiç bir çeteleşmeye aman vermeyecektir. Ülke genelinde OHAL yerinde ve isabetli bir karardır. OHAL uygulamasının ülkemize huzur getirmesini yürekten diliyorum.

40427.jpg41315.jpg41318.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum