MHP'li Ersoy: Milletin Siyaset İkliminin Tesisi MHP ve Lideri Devlet Bahçeli'dir

MHP'li Ersoy: Milletin Siyaset İkliminin Tesisi MHP ve Lideri Devlet Bahçeli'dir

MHP MYK Üyesi ve Osmaniye Milletvekili Doç. Dr. Ruhi ERSOY, TBMM genel kurulunda 412 sıra sayılı 667 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname hakkında konuştu.

Ersoy konuşmasına ülkemizin dört bir yanından saldıran terör örgütlerine yönelik vatanın bekası milletin varlığı için mücadele veren güvenlik güçlerine başarılar dileyerek başladı.

Neredeyse her gün gelen şehit haberleri ile yurdun her köşesine düşen şehit ateşlerinin milletimizi yaktığı bu dönemde kutuplaştırmayan, ayrıştırmayan bir siyaset dilinin olması gerektiğini belirten Ersoy, milletimizin de arzusu budur dedi. Ersoy, milletin arzuladığı bu siyaset ikliminin tesisi için Milliyetçi Hareket Partisi ve onun Lideri Devlet Bahçeli’nin azami gayret içinde olduğunu vurguladı.

Ersoy, FETÖ ile mücadelede devletin azim ve kararlılığının sürmesini fakat devletin kurumlarının da hata yapma potansiyelinin göz ardı edilmemesini, yapılan mücadelenin titizlikle sürdürülmesi gerektiğini belirtti. Toplumdaki “adalet” duygusunun sarsılmaması için âdeta samanlıkta iğne arar gibi titizlikle çalışılması gerektiğini dile getiren Ersoy, böylelikle mağduriyetlerin yaşanmaması ya da en aza indirilmesi sağlanmış olacaktır dedi.

FETÖ terör örgütüne ait el konulan vakıf ve dernek malları hakkında Ersoy şu açıklamayı yaptı: “Türk milletinin yardım etme duygusundan kaynaklı “himmet” adlı yardımlar ile Türk Devletine ve Milletine çevrilip ateşlenen tankların, topların, namluların yardım yatakçısı vakıfların, derneklerin el konulan mallarının değerlendirilmesi konusunda eğitim ile ilgili olanlardan ivedilikle eğitim alanında yararlanılması, devlet eli ile eğitime aktarılmasını öngörüyoruz” dedi.

Özellikle bu konuda kapatılan üniversitelerin tüm imkânlarının, alt ve üst yapılarının devlet üniversitelerine devredilerek eğitim alanında kullanılmasını sağlamak gerek diyen Ersoy, yine kapatılan yurtların da bugün ihtiyacı karşılamada yetersiz kalan Kredi Yurtlar Kurumuna devirleri yapılıp öğrencilerin barınma sorununun giderilmesinde kullanılmalıdır dedi.

Türkiye'de her şehre bir üniversite diyoruz, Türkiye'deki üniversite sayılarını ve öğrenci sayılarını hesaplıyoruz, öğrenci sayılarına göre kalacak yatak kapasitesini hesapladığımızda, aradaki büyük uçurumu gördüğümüzde yani altyapının ne hâlde olduğunu görünce kaçınılmaz olarak bu tür fırsatçılara ne tür imkânların doğduğu aşikâr diyen Ersoy, buradaki kaynakların ivedi bir şekilde öğrencilere yurt kaynağı, sosyal donatılar ve eğitim olarak harcanmasından yanayız dedi.

Ersoy, OHAL ile ilgili olarak çıkartılan KHK’ların PKK ve diğer tüm terör örgütlerine de aynı azim ve kararlılıkla, ciddiyetle uygulanması gerektiğini belirtti. Kuzey Irak’tan -Barzani’den- Mersin’e uzanan pek çok iddianın varlığına dikkati çeken Ersoy, bu iddialar ilgili kurumlarca ciddiyetle ele alınmalı, bu konuda denetimler daha özenli yapılmalı, varsa para kaynaklarının tamamen kurutulması ve aynı mücadelenin yurt dışında da yapılması konusunda çalışmalar başlatılması gerekmektedir diyerek sözlerini sonlandırdı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.