MHP'li Feti Yıldız: Cumhur İttifakı Tarihi Bir Birlikteliktir

MHP'li Feti Yıldız: Cumhur İttifakı Tarihi Bir Birlikteliktir

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Feti Yıldız, Cumhur İttifakı'nın Türk milletinden aldığı güçle sadece bir seçim ittifakı olmadığını, aynı zamanda iç ve dış tehditlere karşı milli ve ahlaki bir duruşun ifadesi olduğunu vurguladı.

Feti Yıldız'dan Cumhur İttifakı Açıklaması

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Feti Yıldız, Cumhur İttifakı'nın Türkiye'nin iç ve dış tehditlere karşı milli ve ahlaki bir duruşun bir yansıması olduğunu belirtti. Yıldız, Cumhur İttifakı'nın sadece bir seçim ittifakı olmadığını, aynı zamanda Türkiye'nin milli bekasını esas alan bir ahlaki ve siyasi uzlaşmanın ürünü olduğunu ifade etti.

Yıldız, açıklamasında şunları söyledi:

"Cumhur İttifakı, 15 Temmuz 2016'daki hain darbe girişimi ve işgal teşebbüsünün ardından, Türkiye'nin maruz kaldığı saldırılara karşı yerli ve milli bir duruşun doğal bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır. 24 Haziran 2018 seçimleri öncesinde kurulan Cumhur İttifakı, milli bekayı esas alan ahlaki ve siyasi uzlaşma ile somutlaşmıştır."

Ayrıca, Cumhur İttifakı'nın temel değerlerine vurgu yaparak şunları ekledi:

"Cumhur İttifakı, haklının yanında olmayı, temel hak ve özgürlüklerin eksiksiz yaşanmasını savunmayı, demokrasi, insan hakları ve hukukun üstünlüğünün garantisini taşımayı sürdürecektir. Bu ittifak, Türkiye'ye yönelik iç ve dış tehditlere karşı milli ve ahlaki bir duruşun ifadesi olup, tarihi bir birlikteliği yansıtmaktadır."

Cumhur İttifakı'nın Hedefleri

Feti Yıldız, Cumhur İttifakı'nın temel hedeflerine de değindi. Bu hedeflerin Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni ilelebet yaşatma iradesi olduğunu ve Türkiye'yi küresel arenada güçlü ve etkili bir aktör yapmayı amaçladığını belirtti. Ayrıca, Cumhur İttifakı'nın gücünü Türk milletinden aldığının altını çizdi

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.