MHP'li Feti Yıldız: Muhalefetin Geçmişten Hiç Ders Almadı

MHP'li Feti Yıldız: Muhalefetin Geçmişten Hiç Ders Almadı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, başvuruları sürekli reddedilen muhalefetin geçmişten hiç ders almadığını söyledi.

TBMM'de kabul edilen Seçim Kanunu'nun bazı maddelerinin iptali için Anayasa Mahkemesi'ne başvuran CHP'nin talebinin reddedilmesi hakkında bilgilendirmelerde bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Feti Yıldız, CHP'nin iptal istemiyle yaptığı başvuruların çoğunun Anayasa Mahkemesi tarafından reddedildiğini hatırlatarak, başvuruları kabul edilmeyen CHP yönetiminin hiç ders almadığını söyledi.

MHP'Lİ FETİ YILDIZ'DAN ANAYASA MAHKEMESİ KARARIYLA İLGİLİ BİLGİLENDİRME

TBMM Anayasa Komisyonu Üyeliği görevini ifa eden MHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Anayasa Mahkemesi'nin CHP'nin başvurusunu reddetmesiyle ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ''Seçimlerde görev yapacak il ve ilçe seçim kurulu başkanlarının en kıdemli hakimler yerine birinci sınıfa ayrılmış veya birinci sınıfa ayrılma niteliği taşıyan hakimler arasından kura ile belirlenmesiyle ilgili düzenlemenin CHP iptalini istemişti. AYM, iptal talebini reddetti. AYM, İl Seçim Kurulu başkan ve üyeleri ile ilçe seçim kurulu başkanları, bu maddenin yürürlüğe girmesinden itibaren üç ay içinde belirlenmesini içeren düzenlemenin iptali istemini oy çokluğuyla reddetti. Karar, Başkan Zühdü Arslan’ın da bulunduğu 5 üyenin karşı oyuyla alındı.'' dedi.

İPTAL BAŞVURULARI REDDEDİLEN CHP HİÇ DERS ALMIYOR

CHP'nin iptal istemiyle yaptığı başvuruların çoğunun Anayasa Mahkemesi tarafından reddedildiğini hatırlatan MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, ''AYM, CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Engin Özkoç, Özgür Özel ve 133 milletvekilinin 7393 sayılı Milletvekili Seçim Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un iptali istemiyle yaptığı başvuruyu reddetti. Ancak, bu partinin yetkilileri hiç ders almazlar.'' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.