MHP'li Feti Yıldız'dan Dikkat Çeken Açıklama Geldi

MHP'li Feti Yıldız'dan Dikkat Çeken Açıklama Geldi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, TBMM'de kurulacak olan 6. gruba yönelik çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Saadet Partisi ve Gelecek Partisi'nin birlikte grup kurma kararı konusunda değerlendirmelerde bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Feti Yıldız, CHP'ye verilen oylar açısından TBMM'de kurulacak olan 6. gruba bakıldığında, temsil noktasında ortada bir garipliğin olduğunu söyledi.

CHP YANCISI SAADET VE GELECEK PARTİLERİ TBMM'DE GRUP KURUYOR

Davalarına ve partilerine ihanet edenlerin biraraya geldiği Altılı Masanın küçücük siyasi partileri, kendilerine güvenmediğinden dolayı kendi parti logolarıyla giremedikleri 2023 seçimlerine CHP listelerinde yer alarak katılmışlardı. Toplamda yüzde 1 bile oyu olmayan 4 siyasi parti avantadan 38 Milletvekili elde etti. Seçimlerden sonra TBMM'de grup kuracağı konuşulan 4 siyasi partiden; Demokrat Parti'den hiç ses çıkmazken Deva Partisi kurulacak grupta yer almayacağını açıkladı. CHP'den 10'ar Milletvekili kapan Saadet Partisi ve Gelecek Partisi'nin birlikte grup kuracağı açıklandı.

Seçimlerden önce geçmişte Ak Parti'nin aldığı yüzde 49,50 oyun tamamının kendisinin olduğunu iddia edecek kadar boş laflar eden Ahmet Davutoğlu, bugün itibariyle Saadet Partisi'nin çatısı altında TBMM'de grup kurmaya razı olacak kadar düştüğünü ve esasen kişisel olarak siyasette gücünün hiç olmadığını herkese gösterecek. Gelecek Partisi'nin 10 Milletvekili Saadet Partisi'ne katılacak. Ak Parti, CHP, MHP, İyi Parti ve HDP gruplarının yer aldığı TBMM'de 6. grubu kuracak olan Saadet Partisi, TBMM Genel Kurulunda söz hakkının artması, TBMM Komisyonlarına üye verilmesi ve Grup Toplantısı düzenlenmesi gibi bazı hakları elde etmiş olacak.

MHP'Lİ FETİ YILDIZ'DAN TBMM'DE 6. GRUP KURULMASINA DEĞERLENDİRME

Tüm bu gelişmeler üzerine Saadet Partisi ve Gelecek Partisi'nin birlikte grup kurma kararı konusunda değerlendirmelerde bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ''Saadet Partisi bünyesinde TBMM'de 6. grup kurulacak. Mevcut parti gruplarının halktan aldığı oy ve oranını herkes biliyor. Altılı masa bileşeni Saadet ve Gelecek Partilerinin kuracağı grup, kimi kaç seçmeni temsil ediyor? CHP'ye verilen oyları temsil eden grup Gazi Meclisin 2. büyük grubu olarak yerinde durduğuna göre, temsil noktasında ortada bir gariplik yok mu?'' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.