MHP'li görünüp, CHP ile yürüyorlar

MHP'li görünüp, CHP ile yürüyorlar

MHP'den ihraç edilen isimler CHP'nin yedek lastiği haline geldiler. Kendilerini hâlâ muhalif MHP'li olarak tanıtan ve Genel Başkan adayı gibi garip sıfatlar kullananlar.

CHP'li belediyelerin finanse ettiği toplantılara katılıp,  sol görüşlü dinleyicilerin bulunduğu salonlarda nutuk atıyorlar ve propaganda yapıyorlar. CHP sloganlarıyla karşılanıp, uğurlanıyorlar ve bu haizin durumdan hiçbir rahatsızlık duymadıkları gibi bir de teşekkür ediyorlar.

 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de bu garip duruma dikkat çekerek, "CHP'li belediye başkanlarıyla ilişki kurarak salon temin ediyorlar. CHP buna neden bu kadar müsamahalı davranıyor, onu da anlamakta güçlük çekiyoruz. Bunlar siyasi yönden doğru yaklaşımlar değil, ahlaki bir çizgisinin olması lazım.  Benzer durumda ben aynı şeyi yapmam. 'CHP bir tüzel kişiliktir, demokrasinin vazgeçilmez bir unsurudur, onun içişlerine karışmak, onun muhaliflerinden yararlanarak siyaset üretmek doğru değildir' derim" dedi.

MHP'den ihraç edilen isimler CHP'nin yedek lastiği haline geldiler. Kendilerini hâlâ muhalif MHP'li olarak tanıtan ve Genel Başkan adayı gibi garip sıfatlar kullanan zevat, CHP'li belediyelerin finanse ettiği toplantılara katılıp,  sol görüşlü dinleyicilerin bulunduğu salonlarda nutuk atıyorlar. CHP sloganlarıyla karşılanıp, uğurlanıyorlar ve bu haizin durumdan hiçbir rahatsızlık duymadıkları gibi bir de teşekkür ediyorlar. CHP'nin yayın organlarında yürütülen kampanyanın en vazgeçilmez unsuru haline geldikleri gibi, MHP'ye yönelik yalan, iftira ve karalama kampanyalarında da başı çekiyorlar.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'de bu garip duruma dikkat çekerek, "CHP'li belediye başkanlarıyla ilişki kurarak salon temin ediyorlar. CHP buna neden bu kadar müsamahalı davranıyor, onu da anlamakta güçlük çekiyoruz. Bunlar siyasi yönden doğru yaklaşımlar değil, ahlaki bir çizgisinin olması lazım.  Benzer durumda ben aynı şeyi yapmam. 'CHP bir tüzel kişiliktir, demokrasinin vazgeçilmez bir unsurudur, onun içişlerine karışmak, onun muhaliflerinden yararlanarak siyaset üretmek doğru değildir' derim" dedi.

''MHP'DE MUHALİF KALMADI'' 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bursa mitingi dönüşünde gazetecilerin sorularını cevaplandırırken bu konuya da değindi. Kendisini muhalif olarak tanıtan isimlerin Ahmet Türk eleştirilerine cevap veren Bahçeli, "MHP'de muhalif kalmadı. Tüzüğe göre muhalif olanlar, farklı düşünce ve paralelinde işleme konulmuştur ve MHP ile olan ilişkileri son bulmuştur. Hâlâ gazetelerde yazanlar var, "MHP'li muhalif, genel başkan adayı" vs... Farklı düşünen yok mudur? Her partide vardır. 'Evet, hayır' derken farklı düşünür. Bunlarla ikisini ayırt etmek lazım. Ahmet Türk ile bizi eleştirirken PKK ile 'hayır'da nasıl birleşiyorlar" dedi. 

 

''NE KARŞILIĞI VERİYORSUNUZ?''

CHP'nin muhaliflere salon tahsisiyle ilgili Bahçeli şunları söyledi:

 "CHP'li belediye başkanlarıyla ilişki kurarak salon temin ediyorlar. CHP buna neden bu kadar müsamahalı davranıyor, onu da anlamakta güçlük çekiyoruz. Yani kalkıp da el ele, kol kola tutuşarak, bir salon tahsisini yapmak... Bunlar siyasi yönden doğru yaklaşımlar değil, ahlaki bir çizgisinin olması lazım. Ankara Yenimahalle'deki toplantı olsun, İstanbul Avcılar ve Beylikdüzü'ndeki toplantılar olsun... Ne karşılığı veriyorsunuz? 

 

''SİYASETİN DÜĞÜN SALONLARI...

Siyasetin düğün salonu haline getirdiyseniz, belli bir bedel karşılığı veriyorsunuz. Veren de razı alan da razı. CHP'den keskin bir muhalefet oluşumu olsun, bizim de belediyeler olarak, "Filan yerde toplantı yapacağız. Partimizin muhalif düşüncelerini paylaşacağız, belediyenin salonunu bize tahsis eder misiniz" diye yaklaşsalar, ben bunu yapmam. "CHP bir tüzel kişiliktir, demokrasinin vazgeçilmez bir unsurudur, onun içişlerine karışmak, onun muhaliflerinden yararlanarak siyaset üretmek doğru değildir" derim. Başka bunun izah tarzı da yoktur." 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum