MHP'li Halil Öztürk: Muhalefet Hala Birbirini Suçlama Modunda

MHP'li Halil Öztürk: Muhalefet Hala Birbirini Suçlama Modunda

MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, 2023 seçimlerinde hezimete uğrayan muhalefetin hala birbirini suçlama modundan çıkamayışını değerlendirdi. Öztürk, muhalefetin yaşadığı 'senin yüzünden kaybettik' kavgasından henüz çıkamadığını belirterek, 2024 yerel seçimlerinde de hüsran yaşayacaklarını ve çukurun dibine ineceklerini ifade etti.

Öztürk, CHP Eskişehir eski Milletvekili Gaye Usluer ve İyi Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez arasında yaşanan tartışmayı da paylaşarak, muhalefetin hala suçlama yarışında olduğunu vurguladı. Kendi içlerindeki anlaşmazlıkların ve suçlamaların devam ettiğini belirten Öztürk, "Allah korusun, bunlar seçimi kazansaydı ülkeyi yönetebilirler miydi? Her gün kaos, sürekli birbirlerini suçluyorlar. 'Senin yüzünden kaybettik' kavgasından henüz çıkamadılar. Eğer 30 Mart'ta yine ittifak yaparlarsa, yine hüsran yaşayacaklar, çukurun dibine inecekler." dedi.

Öztürk ayrıca, muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2023 seçimlerindeki sonuçları kabullenemeyip açıklamalar yaptığını da eleştirdi. Kılıçdaroğlu'nun kafa karışıklığı içinde olduğunu söyleyen Öztürk, "Kılıçdaroğlu gibi kafa karışıklığı içinde olursanız sonunuz hüsran olur! Hâlen 'onun oyu düştü, benim oyum arttı, yüzde 48 az değil, kaybetmedik' gibi açıklamalarla kendinizi trajikomik bir duruma düşürüyorsunuz. Bu halinizle yerel seçimlerde de kaybeden olmaya devam edeceksiniz." şeklinde konuştu.

Öztürk son olarak, muhalefetin yaşadığı iç tartışmaları ve açıklamaları eleştirerek, kamuoyunun artık bu durumdan yorulduğunu ve muhalefetin biraz köşesine çekilip sessizce muhasebe yapmasını tavsiye etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.