MHP’li İsim Erdoğan’a Seslendi

MHP’li İsim Erdoğan’a Seslendi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Meclis’te 5. partiye ilişkin açıklamasıyla ilgili cevap verirken Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da böyle seslendi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Meclis’te 5. partiye ilişkin açıklamasıyla ilgili “Bakanların Yüce Divan’a gönderilmesinde AKP’li 58 milletvekili muhalefetle birlikte hareket etti. 1 Kasım’da da eğer Cumhurbaşkanı Türkiye’yi maceraya götürme noktasında bir irade koyarsa, AKP bu konuda direnç gösterecektir. Direnilirse, oradan bir 5. partinin çıkacağından hiç endişe etmediğimi ben de ifade etmek isterim” dedi.

İstanbul’da Fatih Karagümrük Spor Kulübü Lokali’nde açıklama yapan Adan, “beyaz Toros” tartışmalarına dairse “Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı, beyaz Toros örneğini verip adeta bölücülerin dilini, ‘Faili meçhulleri devlet yapmıştır’ iddiasını kuvvetlendiren bir dil kullanmıştır” diye konuştu. Adan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Milliyetçi Hareket Partisi hem AKP’ye hem CHP’ye ‘ayar veren’ bir siyasi partidir. Biz olmasak her türlü kepazelik olurdu. Özerklik de ilan edilirdi, eyalet sistemi de ilan edilirdi. Adalet ve Kalkınma Partisi 1 Kasım’da hezimete uğrayacaktır.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum