MHP'Lİ İSMAİL OK: ŞEHİT AİLELERİ  EV SAHİBİ YAPILMALIDIR

MHP'Lİ İSMAİL OK: ŞEHİT AİLELERİ EV SAHİBİ YAPILMALIDIR

Milliyetçi Hareket Partisi, 3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanunun da Değişiklik Yapılarak şehit ailelerinin Toplu Konut İdaresi tarafında ev sahibi yapılmaları için TBMM’ye kanun teklifi sundu.

Birçoğu sıvasız, kerpiç evlerden çıkan şehitlerin ailelerine ücretsiz Toplu Konut İdaresi tarafından ev verilmesi için Milliyetçi Hareket Partisi harekete geçti. Toplu Konut İdaresi tarafından Şehit ailelerine ev verilmesini ön gören kanun teklifini MHP Balıkesir Milletvekili İsmail OK verdi.

TÜRKİYE EMANETE SAHİP ÇIKMALI

Bu vatan için canını, kanını veren şehitlerimizin ailelerine bir değil bin ev feda olsun. Şehitlerimizin ailelerine ev verilmeli ve Türkiye emanetlerine sahip çıkmalı” diyen Balıkesir Milletvekili İsmail OK konu hakkında ‘’Çocuklarımızın geleceği için şehit olan güvenlik güçlerimizin ve kamu çalışanlarımızın aileleri, hayatlarını devam ettirmek için çok zorlu şartlarla altında mücadeleler vermektedir. Şehit ailelerinin ekonomik yapıları incelendiğinde, neredeyse tamamının çocuklarının okul çağında bulunduğu, kendilerine ait bir evlerinin de olmadığı ortaya çıkmaktadır.’’

‘’ŞEHİT AİLELERİNİN ACILARINI HİÇBİR POLİTİKA DİNDİREMEZ’’

3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanunun da şehit ailelerine 10 yıl kira yapılır maddesinin yerine ev verilmesinin daha faydalı olduğunu belirten Milletvekili OK ‘’yapılacak hiçbir politika Şehit ailelerimizin acılarını dindirmez’’ dedi. Sözlerine devam Eden OK ‘’Şehitlerimizin geride bıraktığı eş ve çocuklarının kayıpları elbette ki maddi yardımlarla doldurulamaz, acıları yapılacak politika ile dindirilemez. Ancak şehit ailelerine yapılan 10 yıl süreli kira bedellerinin karşılanmasını sağlayan yardım uygulamasının yapılacak bu düzenleme ile Toplu Konut İdaresi tarafından verilecek bir ev şekline dönüştürülmesi daha anlamlı olacaktır.

ŞEHİT AİLELERİNE NE YAPILSA AZ

MHP Balıkesir Milletvekili İsmail OK şöyle konuştu: “Vatan için canını vermiş bu insanların geride bıraktıkları bizim için kutsaldır. Onlar için ne yapılsa azdır. Yapılan hiçbir şey şehitlerimizi geri getirmez ama geride kalanların acılarını bir nebze dindirmek için hiçbir prosedüre tabi tutulmadan her şehit ailesine birer daire verilmeli. ”

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.