MHP'li İsmail Özdemir'den 14 Mayıs Seçim Çağrısı

MHP'li İsmail Özdemir'den 14 Mayıs Seçim Çağrısı

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, Atatürkçü geçinip mandacı ve teslimiyetçi politikalar izleyen partilere geçit verilmemesi çağrısı yaptı.

Alman medyasına Yunanistan ve Rum ağzıyla beyanat veren CHP İstanbul Milletvekili Ünal Çeviköz ve İpek Yolu konusunda açıklamalarda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, CHP'nin içindeki Ulusalcı seçmenlere Atatürkçü geçinip mandacı ve teslimiyetçi politikalar izleyen partilere geçit vermemeleri konusunda çağrı yaptı.

CHP'NİN TESLİMİYETÇİ ZİHİN YAPISI

CHP’nin son günlerde Türk Dış Politikası ile ilgili yaptığı açıklamalar baştan sona yanlış, tutarsız ve teslimiyetçi bir zihin yapısının karşımızda olduğunu bir kez daha göstermiştir. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Karabağ Zaferi sonrası oluşan gündemi adeta ortadan kaldırma çabasıyla açıkladığı ve hiçbir gerçeklikle bağdaşmayan yaklaşımla “İpek Yolunu Canlandıracağız” demesi trajikomik olduğu kadar maksatlı bir girişimdir. 

SİSTEMLİ BİR PLANIN PARÇASI OLARAK TÜRKİYE'NİN KARŞISINDA YER ALDILAR

Dahası Kılıçdaroğlu’nun, yaptığı açıklamada Türk Dünyası’nın birliğine açılan kapı olan Zengezur Koridoru’ndan bahsetmeyip, farklı coğrafyalar üzerine durması, Türkiye’nin Türk Dünyası ile kucaklaşmasını ve birleşmesini sabote etme girişiminden başka bir sonuca hizmet etmemektedir. Bu durum politik öngörüsüzlük olmak bir yana, zihniyet itibarıyla CHP’nin, Türkiye’nin milli güvenlik hassasiyetleri karşısında ne derecede ciddi bir tehdit olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. Kılıçdaroğlu, Azerbaycan’ın Karabağ zaferinden sonra oluşan saha şartlarını hem Türkiye hem de Azerbaycan aleyhine çevirmeye yönelik son derece sistemli yürütülen bir planın parçası olduğunu gözler önüne sermiştir. 

CHP BU HALİYLE KİMSEYİ ŞAŞIRTMADI

44 gün süren “Vatan Muharebesi” sırasında “Karabağ’a cihatçılar gönderildi” yalanını ortaya atarak Ermenistan lehine gündem oluşturma ve tutum takınma yoluna giden CHP, bugün de aynı bozuk ve çarpık yaklaşımıyla Kafkasya başta olmak üzere bölgesel siyasette Türkiye’nin hak, çıkar, menfaat ve konumunun tam tersi yönünde olduğunu ortaya koymuştur. Bu haliyle de kimseyi şaşırtmamıştır. 

ÇEVİKÖZ'ÜN AÇIKLAMASI YUNAN VE RUM AĞZIYLA AYNIDIR

Diğer yandan bir başka CHP’li isim olan Ünal Çeviköz’ün Alman medyasına verdiği demecinde “Türkiye’nin Kıbrıs’ın iç işlerine karışmaması gerektiği” yönündeki sözü boş olduğu kadar rezil bir yaklaşımı ortaya koymuştur. Zira bu beyan Türkiye’nin Kıbrıs adası üzerindeki garantörlük haklarından rahatsızlık duyan Yunan ve Rum ağzıyla bire bir aynıdır. Kaldı ki Crans Montana’da sürdürülen Kıbrıs konusundaki son müzakerelerde de garantörlük konusunun tartışmaya açılması istenmiş ve adadaki askeri varlığımız üzerinden yine Yunanistan ve Rum kesiminin tutumu malum olmuştur.

KIBRIS TÜRKLÜĞÜNÜN TEMİNATI OLAN TÜRK ASKERİNDEN RAHATSIZ OLDULAR

Kıbrıs adasında, Kıbrıs Türklüğünün “egemen eşitliğe dayalı iki devletli” yaklaşımı ilan etmişken ve Türkiye de bu hakkın elde edilmesi konusunda desteğini sürdürürken, CHP’nin Alman medyasına yaptığı bu çıkışın kabul edilebilir bir tarafı yoktur. CHP’li Ünal Çeviköz, yaptığı bu açıklamayla Kıbrıs Türklüğünün varlığının teminatı olan askerlerimizin de adadan çekilmesi gerektiğini doğrudan ilan etmiştir. Bu zihniyet sahiplerine göre Kıbrıs adasından Türk askerini çekip, yerine nelerin yapılmak istendiği ve adada ne gibi tezgahların sürdürülmeye çalışıldığını da açık bir şekilde görüyoruz.

ATATÜRKÇÜ GEÇİNENLERİN GELDİĞİ NOKTA İBRETLİKTİR

Mavi Vatanımızdaki egemenlik haklarımızı korumaya yönelik kararlı duruşumuzu “saldırgan politikalar” olarak değerlendiren CHP’nin, şimdi de Kıbrıs üzerinden Alman medyasına yaptıkları açıklama, gerçekte ülkemizin Doğu Akdeniz’deki haklarını gaspetmeye çalışan çevrelerle iş tuttuklarını bir kez daha deşifre etmiştir. Atatürk’ün partisi olmakla kendisini pazarlama uğraşına giren CHP’nin geldiği nokta ibretliktir: Bu parti bir yanda Türkiye’yi bölme ve yıkma uğraşında olan PKK ve FETÖ desteğine muhtaç hale gelirken, diğer yandan Türkiye’nin milli güvenliğine tehdit oluşturan tüm konularda hasım çevrelere teslimiyetini de adeta ilan etmiştir.

ULUSALCI SEÇMENLER VE TÜRK MİLLETİ MANDACILARA GEÇİT VERMEYECEK

Bu haliyle Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin banisi, Ulu Önderimiz Atatürk hayatta olsa, İzmir’e kadar bugünkü CHP yönetimini kovalaması kesin olurdu. Milli üniter devlet yapımızı bozmaya yönelik bölücü çağrıları kullanmaktan imtina etmeyen ve özerklik söylemiyle PKK ağzına bürünen CHP, her yönüyle açık bir milli güvenlik tehdididir. Atatürk’ün partisi, Atatürk’e doğrudan hasım odaklarca ele geçirilmiştir. Bu duruma hiç kuşku yok ki samimi CHP’lilerin tepki göstermesi gerekir. Aziz milletimiz, 14 Mayıs günü yapılacak olan seçimlerde bugünkü CHP’nin mandacı, teslimiyetçi, işbirlikçi tutumuna geçit vermeyecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.