MHPli Kalaycı: O Vekil suç işlemiştir, hesap vermelidir

MHPli Kalaycı: O Vekil suç işlemiştir, hesap vermelidir

MHP Genel Sekreter Yardımcısı Kalaycı, ''Aklı başında hiçbir Türk evladı, kendi görüşünde olmayanları, emperyalist güç ve işgalci Yunanlı olarak göremez, gösteremez. Vekil haddini aşmıştır, suç işlemiştir, yargı önünde hesap vermelidir." dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, partisinin il binasında düzenlediği basın toplantısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ’nu sert sözlerle eleştirerek, “Kılıçdaroğlu, Evet çıkarsa felaket olur diyor. Asıl felaketin kendisi olduğunu bilmiyor” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, partisinin il binasında düzenlediği basın toplantısında, neden evet denilmesi gerektiğini anlattı. Milliyetçi Hareket Partisi Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, düzenlediği basın toplantısında Müslümanlar üzerinde çirkin ve kanlı oyunların tezgâhlandığını söyledi. “Bölgesel ve küresel karanlık planların icrası için Türkiye’nin durdurulması, oyalanması, buhrana düşmesi kurgulanmıştır” diyen Kalaycı, “Bunun için terör örgütleri kışkırtılmakta, teröristler kudurmuş gibi üzerimize salınmaktadır. Şartlar 1919’a benzemektedir. Dayatılan yeni Sevr’dir. Desteklenen bir nevi Mondros rezilliğidir. İstenen bağımsızlığımız, varlık haklarımızdır. Hedeflenen bu topraklardan çıkarılmamızdır. Yok, öyle yağma, bunu hiçbir mihrak başaramayacaktır. Buna hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Bizi kimse sindiremez. Bize kimse diş geçiremez. Türk milletine tehdit sökmez, tuzak işlemez” dedi.  Birileri yeniden haçlı seferi dalgası yaratmak istiyorsa, unutmasınlar ki Kılıçarslan’ın torunları hala hayattadır diyen Kalaycı, “Çift başlı kartalın pençeleri her daim, Türk milletine zilleti reva görenleri parçalayacak kudrete sahiptir” diye konuştu.

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNİ TÜRKİYE İÇİN İSTİYORUZ

Kalaycı Pazar günü yapılacak olan referandumu hatırlatarak, “MHP olarak Anayasa değişikliğini Türkiye için istiyoruz. 16 Nisan’da milli beka için Evet mührünü vuracağız. Evet, Türkiye Cumhuriyeti’dir, evet milli birliğin simgesidir. Evet, büyümeye, gelişmeye, güçlü Türkiye’ye vizedir” dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun evet çıkarsa felaket olur sözlerini eleştiren Kalaycı, “Türkiye bölünürmüş. Kim diyor, CHP Genel Başkanı. Asıl felaket CHP’dir, hayırcı yoldaşı FETÖ’nün yeni sığınağı aydınlıkçılardır. Felaket PKK’dır, FETÖ’dür, IŞİD’tir, PYD-YPG’dir, Türk düşmanlarıdır. Aslında Anayasanın ilk 3 maddesinin değişebileceğini söyleyen ve açıkça özerklik sözü veren kendisidir. Ağzından bir kez olsun PKK’ya, YPG’ye tepki duyulmuyor. YPG’nin terör örgütü olmadığını söyleyen de kendisidir” dedi.

VEKİL HADDİNİ AŞMIŞTIR

“Milleti korkutmaya dayalı yalan, tezvirat ve kara propagandayla sonuç alamayacağını gören CHP ve yoldaşları şimdi de tehdit ve belden aşağı propagandaya başvurmaktadır” diyen Kalaycı sözlerini şöyle sürdürdü: “CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt nefret saçan, tehdit savuran ve milli iradeye saygısızlık içeren bir açıklama yapmıştır. Evet diyenleri kastetmedim diyerek çark etmiş görünse de hala sözlerimin arkasındayım diyebilmektedir. Aklı başında hiçbir Türk evladı, kendi görüşünde olmayanları emperyalist güç ve işgalci Yunanlı olarak göremez, gösteremez. Vekil haddini aşmıştır, suç işlemiştir, yargı önünde hesap vermelidir.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.