MHP'Lİ KARAKAYA: BAHÇELİ YİNE HAKLI ÇIKTI

MHP'Lİ KARAKAYA: BAHÇELİ YİNE HAKLI ÇIKTI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya; 15 Temmuz darbe girişimini yapan ‘Paralel çete’ye dair önemli uyarıların göz ardı edildiğini söyledi.

O UYARILARIN GEREĞİ YAPILSAYDI EĞER…

MHP’nin ve Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin “Paralel yapı”yla ilgili bir çok kez uyarılarda bulunduğunu belirten Karakaya “Ama maalesef bu altın değerindeki uyarılar ağır tepkilerle karşılanmayıp gereği yapılsaydı, bugün bunlar yaşanmayacaktı.” dedi.

TÜRKİYE ÇOK KAN KAYBETTİ

Yazılı açıklamada bulunan Karakaya, “Türkiye’nin son yılları ne yazık ki hep gergin, hep acı ve gözyaşı içinde geçmiştir. Sınır komşularımızdaki gelişmeler, ülkemizdeki bölücü terör ve siyasi iktidar ile çeşitli çıkar gruplarının güç savaşı yüzünden Türkiye çok kan kaybetmiştir. Siyasi iktidarın gaflet, dalalet içinde acemice yönetim anlayışı iç ve dış politikalarda ciddi yanlışlara yol açmıştır. AKP iktidarlarının son yıllarda artan ‘U’ dönüşleri, gelgitleri, zikzakları bu yüzdendir.” ifadesini kullandı.

AKIL VE BİLİMDEN UZAK GÜNLÜK POLİTİKALAR

Karakaya “İçeride milli değerleri örseleyen, üniter yapıyı hedef haline getiren söylemler, terörle mücadeledeki zafiyet, darbeci yapıya 'ne istedilerse verilmesi'; dış politikada ABD, İsrail, Suriye, Rusya, İran gibi ülkelerle tutarsız ilişkiler hep Türkiye’ye zarar vermiştir. Aklın ve bilimin göz ardı edildiği stratejiden yoksun günlük politikalar, anlık kararlar başımıza olmadık işler açmıştır.” şeklinde konuştu.

TARİH HEP BAHÇELİ’Yİ HAKLI ÇIKARDI

Karakaya “Milliyetçi Hareket Partisi ve Lideri Sayın Devlet Bahçeli, bu süreç içerisinde altın değerinde nice önerilerde, uyarılarda bulunurken bunların hiçbiri dikkate alınmadı. Ama tarih hep MHP’yi ve Devlet Bahçeli’yi haklı çıkardı. Sayın Bahçeli, Türkiye'ye açık ihanet içinde olduğu görülen ‘Paralel yapı’ denen örgütle ilgili de ‘Örgütün faaliyetleri durdurulsun’ çağrısı yaptığında; bugün AKP’nin köşe başlarında oturan isimlerden kimi ‘Ciddiye alınmayacak’, kimi ‘Tarihe kara bir leke olarak geçmiştir’, kimi ‘Önünü göremiyor’, kimi ise ‘Kargaları güldürür’ demişti.” şeklindeki sözleriyle hatırlatmada bulundu.

KARGALARIN KİMLERE GÜLDÜĞÜ BELLİ OLDU

Karakaya, devamla şunları söyledi:

“İşte 15 Temmuz 2016 tarihi, gece ile gündüzü ayırdı; kimin önünü göremediğini, kargaların kimlere güldüğünü gösterdi. Umarım, başta Sayın Cumhurbaşkanı olmak üzere Hükümette görev yapmış ve halen görev yapmakta olan Suat Kılıç, Recep Akdağ, Numan Kurtulmuş, Süleyman Soylu, Faruk Çelik, Hüseyin Çelik, Bülent Arınç gibi isimler dün ölçüsüz biçimde eleştirdikleri Devlet Bahçeli'yi bugün anlayabilmişlerdir, hatta mahcup olmuşlardır. Bunun takdiri kendilerine aittir. Ancak, Türk Milleti bir kez daha ferasetli ve öngörülü siyasetin ne demek olduğunun farkına varmıştır.”

RAHMETİ BİRLİKTE ARAMALIYIZ

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya “MHP, konjonktüre göre ilişkisel boyutta değil; ülkü yolunda ilkesel boyutta siyaset yapan siyasi bir harekettir. ‘Önce ülkem ve milletim, sonra partim’ söylemi, ilkesel bir anlayışın söylemidir. Bunun uygulamaya yansıması da 15 Temmuz gecesi bir kez daha tezahür etmiştir. Umuyor ve diliyorum ki; bu ilkeli duruş herkese örnek olur. Tehlike büyüktür ve geçmiş değildir. Mücadele gevşetilmemelidir. ‘Bir musibet bin nasihattan iyidir’ atasözü bugün de geçerlidir. Başta idareciler olmak üzere herkesin çok dikkatli olması lazımdır. Birliğimizi, kardeşliğimizi bozacak eylem ve söylemlerden kaçınmak gerekir. Rahmeti birlikte aramalıyız. Bir olmazsak, bütün olmazsak asla başaramayız.” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.