MHP'li Karakaya'dan Meral Akşener'i Çıldırtacak Açıklama Geldi

MHP'li Karakaya'dan Meral Akşener'i Çıldırtacak Açıklama Geldi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, Meral Akşener'in Altılı Masayı devireceğini 8 ay önce söylemişti. Karakaya, yeni açıklamalarda bulundu.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Altılı Masaya iyilik yaparak ittifakı dağıtacağını 8 ay önce öngören MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Mevlüt Karakaya, Meral Akşener'in Altılı Masayı tam da kendisinin öngördüğü şekilde dağıtması üzerine yeni yaptığı açıklamada, Meral Akşener'in 6’lı masaya İYİLİK tsunamisi sunduğunu söyledi.

ALTILI MASANIN 12. TOPLANTISINDA MERAL AKŞENER YAN ÇİZDİ

6'lı muhalif ittifakta yer alan siyasi partilerin Genel Başkanları, Cumhurbaşkanı Adayını belirlemek üzere Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun ev sahipliğinde 12. kez toplandı. Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını 5 siyasi parti kabul ederken İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener yan çizmeye başladı. Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı çıkmasına rağmen toplantı sonrası açıklanan kararı imzalayan Meral Akşener, toplantıya girmeden önce tüm siyasi parti yetkili kurullarının kendi Genel Başkanlarına Cumhurbaşkanı adayını belirleme yetkisi verdiği bilinirken, yetkili kurullarına danıştıktan sonra kararını açıklayacağını söyledi. Partisinin GİK üyelerini ve 81 İl Başkanını toplantıya çağıran Meral Akşener, gereken istişareleri yaptıktan sonra yaptığı açıklamada, Altılı Masanın kendileri açısından sona erdiğini duyurdu.

AKŞENER HER AN CUMHURBAŞKANI ADAYI OLACAĞINI AÇIKLAYABİLİR

Her ne kadar CHP'nin iki belediye başkanını Cumhurbaşkanı adaylığı için göreve çağırsa da; Altılı muhalif ittifakın kuruluşundan bu yana aslında Cumhurbaşkanı adayı olmak isteyen ancak seçileceğine bir türlü gözü kesmediği ve muhalefetin büyük partisi CHP'yi aşamadığı için olmayan Başbakanlığa talip olduğunu açıklayarak İP'e un seren Meral Akşener, bir yandan da yanaştığı CHP'nin altını oymak için planlar kurarken bir yandan da İyi Parti'nin muhalefetin büyük partisi olmasına uğraşıyordu. Nihayetinde Altılı Masada bir siyasi geleceğinin olamayacağını anlayan ve esasen sol cenahtan istediği oyu kendi partisine yeterince devşirdiğini düşünen Meral Akşener, esas hedefi olan Cumhurbaşkanı adaylığını her an açıklayabilir.

MHP'Lİ MEVLÜT KARAKAYA AKŞENER'İN MASAYI DAĞITACAĞINI 8 AY ÖNCE SÖYLEMİŞTİ

10 Temmuz 2022 tarihinde Kurban Bayramı nedeniyle bir araya gelen MHP ile Ak Parti heyeti arasındaki Bayramlaşma ziyaretinde İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Altılı Masaya iyilik yaparak ittifakı dağıtacağını öngören MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, ''FETÖ'nün de ülkeye ekonomik bir maliyeti var. Halkın HDP ile bir şekilde işbirliği yapanlara tepkisi olmayacak mı? Bir ufku olmayan Millet ittifakı cenahında 6'lı masanın durumunun ne olacağı belli değildir. CHP'nin HDP ile olan iş birliğinin, İyi Parti'ye oy verecek kesimde ciddi bir rahatsızlık oluşturduğu halk arasında konuşuluyor. 'Peki ne olacak' diye sorduğumuzda 'Meral hanım 6'lı masaya iyi bir iyilik yapacak, o yapıdan ayrılacak' şeklinde çok ciddi söylemler var. Aday bulmadan herhalde başka şeyler olacağa benziyor.'' dedi.

MHP'Lİ KARAKAYA 14 KASIM 2022 TARİHİNDE ÖNGÖRÜSÜNÜ TEKRARLADI

14 Kasım 2022 tarihinde Anadolu Yayıncılar Derneği'nin düzenlediği programda Meral Akşener'in Altılı Masayı dağıtacağı yönündeki öngörüsünü yineleyen MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, ''Kemal Kılıçdaroğlu, kendi Cumhurbaşkanı adaylığını masaya oturttuğu Genel Başkanlara kabul ettirmek için Altılı Masayı kurdu. Oy potansiyeli diğerlerine göre fazla olan Kılıçdaroğlu ve Akşener, adaylık konusunda alacakları karara diğer küçük partilerin de uyacağını, karara katılmasalar da çok önemli bir eksiğin olmayacağını düşündüler. O kadar iyilik yaptığı Akşener'in adaylık konusuna ses çıkarmayacağı düşüncesinde olan Kılıçdaroğlu, masadakilerin kendi adaylığı üzerinde anlaştığını açıklayacaktı ama olmadı. Erdoğan düşmanlığında birleşen muhalif siyasetçilerin tek ortak noktası, Cumhurbaşkanını devirmek. Bunu başaramayacağını anlayan Meral Akşener, 6’lı masaya bir iyilik yaparak masayı dağıtacak. Seçimleri kaybedeceğini anlayan Meral Akşener, tabanından oy çalmak için uğraştığı CHP'nin Belediye Başkanlarından Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nu kendi partisine katarak, ikinci parti konumundaki CHP'nin yerine İP'i ikinci parti yapma hedefine odaklandı.'' dedi.

MERAL AKŞENER, MHP'Lİ KARAKAYA'NIN ÖNGÖRÜSÜNDEKİ GİBİ ALTILI MASAYI DAĞITTI

Altılı Masayı tam da MHP'li Mevlüt Karakaya'nın 8 ay öncesinde açıkladığı öngörüsünde olduğu gibi deviren Meral Akşener'in, CHP'nin iki belediye başkanını Cumhurbaşkanı adaylığı için göreve çağırması; MHP'li Mevlüt Karakaya'nın aylar önce işaret ettiği ''Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nu kendi partisine katarak, ikinci parti konumundaki CHP'nin yerine İP'i ikinci parti yapma hedefine odaklandı'' sözlerini hatırlattı.

ÖNGÖRÜSÜ GERÇEKLEŞEN MHP'Lİ KARAKAYA'DAN AKŞENER'E YÖNELİK YENİ AÇIKLAMA

Tüm bu gelişmeler üzerine İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Altılı Masaya iyilik yaparak ittifakı dağıtacağını 8 ay önce öngören MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, Meral Akşener'in Altılı Masayı dağıtması konusunda yeni yaptığı kısa açıklamasında, ''6’lı masaya İYİLİK tsunamisi!'' dedi.

Bu açıklamayı yaptıktan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin olduğu fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşarak Altılı Masaya göndermede bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, MHP'nin 2023 seçimlerine yönelik sloganı olan ''Aday Belli Karar Net'' cümlesini paylaştı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.