MHP'li Mevlüt Karakaya'dan Akşener'e Sert Tepki

MHP'li Mevlüt Karakaya'dan Akşener'e Sert Tepki

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, HDP'ye resmen selam çakan Meral Akşener'i ve partisini yerin dibine geçirdi.

Türkiye'nin son hızla 2023 seçimlerine doğru yol aldığı süreçte, dillerinin altındaki baklayı kusmaya başlayan muhalefet Genel Başkanları kervanına katılan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e tepki gösteren MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, 6'lı masayı dışarıdan destekleyen HDP'ye resmen selam çakan Meral Akşener'i ve partisini yerin dibine geçirdi.

YAKLAŞAN 2023 SEÇİMİ ÖNCESİNDE MUHALİFLER BAKLAYI KUSMAYA BAŞLADI

Terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP'nin oyu olmadan iktidar olma şanslarının hiç olamayacağını anlayıp HDP'yi meşrulaştırma gayreti güdenlerden; CHP'li Gürsel Tekin'in HDP'ye Bakanlık verme vaadine, seçtirdikleri Cumhurbaşkanının her kararında 6'lı masadaki Genel Başkanların onayının olacağını açıklayan Ahmet Davutoğlu'nun aslında Cumhurbaşkanı Yardımcılığı verilecek HDP'nin de kararlarda söz sahibi olmasına zemin hazırlama stratejisine, CHP Genel Merkezi'ndeki Türk Bayraklarının indirilmesine, Ali Babacan'ın Anayasa'daki Türklüğü çıkarma ve Kürtçe'yi anadil olarak Anayasa'ya koyma fikrini açıkça söylemesine, Anayasa Mahkemesi'nin HDP'nin banka hesaplarına bloke koymasına ilk CHP'nin tepki göstermesine, Türk Ordusuna terörle mücadelede kimyasal silah kullandığı yönünde iftira atan TTB Başkanını en çok CHP'nin savunmasına ve hapisten çıkınca en çok Ali Babacan'ın sevinmesine, PKK'ya tek laf edemeyen Kemal Kılıçdaroğlu'nun Türk Ordusunu yöneten Komuta kademesine had bildirmeye kalkışmasına ve tüm bunlar yaşanırken Türk milliyetçisi olduğunu iddia eden İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in sessiz kalmasına bir bakıldığında, 6'lı masanın niyeti ortaya çıkıyor. Ancak, daha fazla sessiz kalamayan Meral Akşener, yaklaşan 2023 seçimleri öncesinde Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'ndan sonra dilinin altındaki baklayı çıkarmaya karar verdi.

DAHA FAZLA SESSİZ KALAMAYAN MERAL AKŞENER, DİLİNİN ALTINDAKİ BAKLAYI KUSTU

Türkiye'nin son hızla 2023 seçimlerine doğru yol aldığı süreçte, dillerinin altındaki baklayı kusmaya başlayan muhalefet Genel Başkanları kervanına katılan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Diyarbakır İl Kongresinde yaptığı konuşmada, ''Mesele silahlara veda, kan dökmeye de tövbe etmekse, mesele her türlü musibetin karşısında çelikten sarsılmaz bir biz olmaksa, sırtını da kalbini de o sapasağlam bize yaslamaksa, biz varız.'' diyerek, 6'lı masayı dışarıdan destekleyen HDP'ye resmen selam çaktı.

MHP'Lİ MEVLÜT KARAKAYA'DAN AKŞENER VE PARTİSİNİ GÖMEN CEVAP

Meral Akşener'in terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP'ye selam çaktığı Diyarbakır konuşmasının videosunu sosyal medya hesabından paylaşırken, konuşmadaki "Mesele silahlara veda ve kan dökmeye tövbe etmekse biz varız." sözlerinin altını çizen MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, Türk Milliyetçisi olduğunu idda eden Meral Akşener'i ve partisini yerin dibine geçirdiği açıklamasında, ''Peki siz kimsiniz? Sırtını PKK’ya yaslayanları biliyorduk! Lakin daha tehlikeli olanı, yani PKK’yı sırtına yaslama arzusunda olanları da öğrenmiş olduk! Şehit yakınına küfür edişinizden böyle olacağını anlamalıydık!'' dedi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.