MHP’li Mevlüt Karakaya’dan ‘Hızlı Tren’ çıkışı!

MHP’li Mevlüt Karakaya’dan ‘Hızlı Tren’ çıkışı!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Meclis Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu (KİT) Üyesi Prof. Dr. Mevlüt Karakaya; “Adana hızlı tren projesi yılan hikayesine döndü” dedi.

TCDD ÜST YÖNETİMİNE ANLATTI

Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğünün ilgili döneme ait hesaplarının incelendiği TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonunda söz alan Mevlüt Karakaya, TCDD üst yönetiminin de bulunduğu toplantıda Adana’nın uğradığı büyük haksızlıklardan biri olan Hızlı Tren Projesini gündeme getirdi.

AÇIK, NET BİLGİ İSTİYORUM

Adana’nın başından beri Hızlı Tren Projesi’ne dahil edilmediği, sonradan muhalefet baskısıyla dahil edildiği gerçeğinden hareketle; bu konudaki belirsizliğe vurgu yapan Karakaya  “Adana Hızlı Tren Projesi artık yılan hikâyesine döndü. İşte, Adana hızlı trene kavuştu, Mersin tarafından, Niğde tarafından, Gaziantep’e uzandı gibi; bunlar sürekli gündeme getiriliyor. En son benim bildiğim programda yoktu, sonra eklendiği söylendi. Yani bu konuda Adanalılara bir müjdeniz var mı? Bu programda ne oldu? Net olarak, ama net bir bilgi istiyorum” ifadesini kullandı.

DEMİRYOLU DESTEKLENMELİ

Karakaya ayrıca, demiryolu taşımacılığının önemi üzerinde durdu, kaynakların israf edilmemesi gereğine değinerek “Bugünkü geldiğimiz nokta itibarıyla gerek yolcu gerekse mal, eşya taşımadaki bu maliyetlerin ne kadar yük getirdiğini, bunu da gariban vatandaşın ödediğini hepimiz biliyoruz. Uluslararası rekabette ne kadar bizi sıkıntıya soktuğunu da biliyoruz. Onun için, demiryolu taşımacılığına yönelik yapılacak her girişimin mutlaka desteklenmesi gerekiyor” diye konuştu.

15 GÜN İÇİNDE BİLGİ VERİLMESİ BEKLENİYOR

MHP Adana Milletvekili Mevlüt Karakaya’nın KİT Komisyonu toplantısında Hızlı Tren Projesi’nde Adana’nın durumuyla ilgili istediği somut bilginin önümüzdeki günlerde verilmesi bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.