MHP'li Oktay Öztürk: Yeni anayasayla Türklüğü koruduk

MHP'li Oktay Öztürk: Yeni anayasayla Türklüğü koruduk

MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, "Kirli oyunların sahnelendiği ortamda, 16 Nisan'da sandığa giderek hep birlikte bu oyunu bozacağız. Devlet için 'evet', millet için 'evet', cumhuriyet için 'evet', Türk'ün bekası için 'evet' diyoruz." dedi.

Öztürk, partisinin Kadirli İlçe Başkanlığı tarafından Devlet Bahçeli Kültür Merkezi'nde düzenlenen anayasa değişikliği bilgilendirme toplantısında, Türkiye'nin çok ağır ve olumsuz şartların hüküm sürdüğü kritik bir dönemden, adeta ateş çemberinden geçtiğini söyledi.

Türkiye'nin iç ve dış güvenliğinin çok ciddi tehlike ve tehditlere maruz olduğunu belirten Öztürk, "Ülkemiz içten ve dıştan uğradığı ihanetlerle sarsılmıştır. 15 Temmuz gecesi büyük bir ihanet yaşadık. Ülkemizin can damarı olan TBMM, ordusuna ait silahlardan çıkan mermilerle vurulmuştur. Türkiye, tarihin en kanlı 5 terör örgütüyle mücadele etmektedir." diye konuştu.

 

Öztürk, egemenliğin, cumhuriyetin ve devletin sahibinin Türk milleti olduğunu vurgulayarak, şu değerlendirmelerde bulundu: 

"Bu milletin içinden ikinci bir milletin çıkmasına fırsat ve izin verilmemiştir. Hazırlanan yeni anayasayla, anayasamızdan Türk kelimsinin çıkarılmasının önü tıkanmıştır. İradenin de egemenliğin de cumhuriyetin dedevletin de sahibi Türk milletidir.  Kirli oyunların sahnelendiği ortamda, 16 Nisan'da sandığa giderek hep birlikte bu oyunu bozacağız. Devlet için 'evet', millet için 'evet', cumhuriyet için 'evet', Türk'ün bekası için 'evet' diyoruz."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.