MHP'li Olcay Kılavuz'dan CHP Mersin Belediye Başkanına Sert Tepki! CHP'li Belediye 100'lerce kişiyi işten çıkardı!

MHP'li Olcay Kılavuz'dan CHP Mersin Belediye Başkanına Sert Tepki! CHP'li Belediye 100'lerce kişiyi işten çıkardı!

Eski Ülkü Ocakları Başkanı ve MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz Mersin Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısının ardından belediyenin işçi çıkarmasına tepki gösterdi

Mersin Büyükşehir Belediyesi ağustos ayı grup toplantısında patlak veren gerginliğin nedeni MHP grup Başkanı Mahmut Tat’ın belediyelerden çıkarılan işçiler ile ilgili yapmış olduğu eleştirilere CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in özellikle ülkü ocakları yerine ‘türkü ocakları’ söylemi olmuştu. Bunun üzerine MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz sosyal medya hesabı üzerinden bu söylemi ağır şekilde kınamıştı.

Kısa süre önce Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in ağustos ayı meclis toplantısında ‘türkü ocakları’ söylemi sonrası resmi Twitter hesabı üzerinden tepki gösterirken CHP’li Seçer Olcay Kılavuz’a suç duyurusunda bulunmuştu. Mersin Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısının Ağustos Ayı birinci toplantısında Büyükşehir Belediyesi’ndeki işçi çıkarma tartışmaları tekrar gün yüzüne çıkarken MHP’li Olcay Kılavuz, Belediye Başkanı Vahap Seçer’e seslendi.

Kılavuz: “Emek ve emekçi düşmanlıklarını her fırsatta gözler önüne seren, belediye kadrolarını Pkklılara peşkeş çekenlerin Ülkü Ocaklarımızı ağızlarına alması ahlaksızlıktır, terbiyesizliğin daniskasıdır. İşbaşına geldikleri günden itibaren bölücü dilleri ve tutumlarıyla Mersin’deki birlik ve kardeşlik ortamını baltalayan, partizanlıklarıyla Mersinlilerin değil yandaşlarının belediye başkanlığını yapan malum zihniyet hadsizce ve hayasızca kutsallarımızı hedef almaktadır. Mersin’e hizmetleriyle değil, işten çıkarmalarıyla gündeme gelen, emek ve emekçi düşmanlıklarını her fırsatta gözler önüne seren, belediye kadrolarını Pkklılara peşkeş çekenlerin Ülkü Ocaklarımızı ağızlarına alması ahlaksızlıktır, terbiyesizliğin daniskasıdır ifadelerini kullandı.

MHP’li Olcay Kılavuz’un sözlerinden rahatsız olan belediye başkanı Vahap Seçer Kılavuz hakkında suç duyurusunda bulunurken Olcay Kılavuz, gerginliğe sebep olan işçi kıyımı konusunu mecliste gündeme getirdi.

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDE ‘PERFORMANS DÜŞÜKLÜĞÜ’ NEDENİYLE YÜZLERCE KİŞİ İŞTEN ATILDI

Öte yandan 31 Mart 2019 yerel seçimlerden sonra işçi kıyımı devam ederken kısa süre önce Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde ‘performans düşüklüğü’ nedeniyle neredeyse 100 kişinin işine son verildiği öğrenildi.

MHP’li OLCAY KILAVUZ  İŞİNE SON VERİLEN VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, işçi kıyımını kanıtlamak için ‘performans düşüklüğü’ nedeniyle işten atılan vatandaşlar ile bir araya geldi. İşten çıkarılan vatandaşa “İşinize son verecek ne yaşandı, neden böyle oldu?” sorusunu yönelten Olcay Kılavuz mağdur kadından şu yanıtı aldı. “Hiçbir şey olmadı. Hatta beni ücretsiz izne ayırdıklarında Ali Uyan var, Koruma Daire Başkanı onun yanına gittim. ‘Sizden özür dileyerek söylüyorum başkanım’ dedim. ‘Ben ücretsiz izne gönderilmeyi hak edecek ne yaptım?’ dedim. ‘Bizlik bir şey değil’ yanıtını aldığını açıkladı.

Daha birçok mağdur işçi ile bir araya gelerek işten neden çıkartıldıklarını öğrenen MHP’li Olcay Kılavuz bir vatandaştan Belediye’nin “HDP’ye üye ol işin çözülsün” teklifi aldığını duydu. Kılavuz: ‘Bu anlayış gerçekten CHP’nin Mersin Büyükşehir Belediyesi’ndeki PKK ile ortaklığının en büyük ispatıdır.’ yanıtını verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.