MHP'li Özdağ'dan Çok Önemli Açıklamalar

MHP'li Özdağ'dan Çok Önemli Açıklamalar

MHP Milletvekil Ümit Özdağ, "PKK'ya ağır darbe" haberlerinin tek merkezden çıktığını söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, son günlerde terör örgütü PKK'nın çok ağır darbe aldığına ilişkin haberlerin tek bir merkezden kaleme alındığının anlaşıldığını söyledi. Özdağ, çok başarılı bir operasyon algısıyla 'Artık başarılı olduk, PKK ile tekrar görüşmelere başlarız' şeklinde bir yaklaşımın, bunu takip edeceği endişesini taşıdığını belirtti. 

SADECE HAVA KUVVETLERİ YETMEZ

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Özdağ, PKK ile son dönemde yapılan mücadele konusunda algı yapıldığına dikkat çekti. Son günlerde, bir merkezden kaleme alındığı ve basına servis edildiği anlaşılan bir haber çalışması gerçekleştirildiğine vurgu yapan Özdağ, “Haber çalışmasında PKK'nın çok ağır bir darbe aldığı ifade ediliyor. Bizim dileğimiz bu. PKK'nın çok ağır darbe alması, yok olması, Türkiye'nin, Türk milletinin başına bela olmaktan çıkması. Ancak ben bu konuda sadece bir milletvekili olarak değil, konuyu yıllardan beri çalışan bir uzman olarak da şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki sadece Hava Kuvvetleri'nin dahil olmuş olduğu bir askeri operasyonla istenilen sonucun alınabilmesi mümkün değildir.” ifadelerini kullandı.

CİZRE'DE 8 GÜN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLDU, AMA SANDIK KURULAMIYOR

Kara Kuvvetleri birliklerinin bütün sahaya yayılıp, sahayı kontrol altına almadan, PKK türü bir terör örgütünün hareket alanının kırsalda ortadan kaldırılmasının mümkün olmadığını söyleyen Özdağ, “Ayrıca 8 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilerek Cizre'de büyük, başarılı bir operasyon yapılmış olmasına rağmen, operasyonun en yoğun gerçekleştiği Cizre'nin 3 mahallesinde hala seçimin yapılabileceği ortamın sağlanmadığını yetkililer kendileri ifade ediyorlar. Hal böyleyken, çok başarılı bir operasyon algısı yaratıp 'Artık başarılı olduk, PKK ile tekrar görüşmelere başlarız' şeklinde bir yaklaşımın, bunu takip edeceği endişesini ben taşıyorum. Sakın bu tuzağa düşmeyelim.” açıklamasında bulundu.

KARA KUVVETLERİ SAHAYA ÇIKMALI

Özdağ, şunları söyledi: “Kuzey Irak'ta PKK kamplarına, cephaneliklerine yapılan saldırı çok başarılı olmuştur, doğrudur. Cizre'de büyük ölçüde bir başarı vardır, ancak daha temizlenmesi gereken bir çok yerdir. Kara Kuvvetleri birliklerinin artık alana çıkması gerekmektedir. Bir çok kentte de gerek polis Özel Harekat gerek JÖK birliklerinin ortak yapacağı operasyonlarla, PKK'nın gerçekleştirmiş olduğu yığınak ve sığınakların tek tek tespit edilip imha edilmesi gerekir. Önümüzde terörle mücadelede kısa değil uzun bir süreç vardır. Bunun arkasında güçlü bir siyasi iradenin olması gerekir. Bu konuları anlayan bir hükümetin olması gerekir.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum