MHP'li Özdemir'den Seçimlerle İlgili Dikkat Çeken Açıklama

MHP'li Özdemir'den Seçimlerle İlgili Dikkat Çeken Açıklama

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, siyasetin Kedi-Ciğer hikayesinde herkesin aksine muhalefet açısından daha vahim olanı açıkladı.

Nasrettin Hoca'nın Kedi-Ciğer hikayesinde olduğu gibi toplamda yüzde 2 bile oyu olmayan Millet ittifakındaki küçücük partilerin CHP'den 39 Milletvekili elde etmesini; küçük partilerin oyunun nerede oluşunun aksine farklı bir bakış açısıyla değerlendiren MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, 39 Milletvekiline eşdeğer yüzde 8'lik oyun küçücük partilere ait olması halinde CHP'nin oyunun nereye gittiğini sorgulayarak, CHP'nin durumunun daha vahim olduğuna dikkat çekti.

SİYASETİN KEDİ CİĞER HİKAYESİNDE KÜÇÜK PARTİLERİN Mİ YOKSA CHP'NİN Mİ OYU NEREDE?

14 Mayıs seçimleri neticesine göre yüzde 25 oy alan CHP, listesinde Milletvekili gösterdiği sağ cenahtan 4 siyasi partinin desteklemesine rağmen ancak geçmiş yıllardaki aldığı oy kadar oy toplayabildi. CHP listelerinden seçimlere giren Deva, Gelecek, Saadet ve Demokrat Partisi toplamda 38 Milletvekili aldı. Mustafa Sarıgül ile birlikte 39 Milletvekili CHP'den ayrıldığında 169 olan CHP'nin Milletvekili sayısı 130'a düşecek. Bu durum ittifaktaki siyasi partilerin toplamda aldığı yüzde 25'lik oyu sahiplenme yarışına dönüştü bile. CHP geçmiş yıllardaki aldığı oyu koruduysa küçücük 4 siyasi partinin oyu nerede? Bu sorunun cevabı sorgulayanmaya başladı.

CÜBBELİ AHMET HOCA: CHP ZATEN OYUNU KORUDUYSA 4 SAĞ PARTİNİN OYU NEREDE?  

Toplamda yüzde 2 bile oyu olmayan Millet ittifakındaki küçücük sağ partilerin CHP'den 38 Milletvekili elde etmesini, Nasrettin hoca'nın Kedi-Ciğer hikayesini anlatarak Ti'ye alan Cübbeli Ahmet Hoca, ''Bizim sağcılar CHP'ye iyi bir kazık attı. 2 puanları yok CHP'den 38 milletvekili aldılar. Nasrettin hocanın kedi ciğer hikayesi. Hanım şurada ciğer vardı, ciğer ne oldu? Kedi yedi. 1 kilo ciğer vardı kedi de 1 kilo eder. Ciğeri kedi yediyse, kedi niye hala 1 kilo? Eğer elimdeki şey kediyse, ciğer nerede? Yok bu şey ciğerse, kedi nerede? Sen ciğeri bir yere mi verdin?  Toplamda yüzde 2 dahi oyu olmayan Deva, Gelecek, Saadet ve Demokrat Partisi toplamda CHP'den 38 Milletvekili aldı. Bizim sağcılar aldı. Ne kadar bizimse? Bu sağcılar devamlı solculara kazık atıyor ya. Bu solcular ne zaman akıllanacak? Solculara tavsiye ediyorum; aklınızı başınıza devşirin. Size de acıyorum, devamlı kazık yiyorsunuz. Kendi seçmeninizin reyini sağcılara veriyorsunuz. Siz nasıl solcusunuz? Kıyamete kadar 1 kürek ileri 2 kürek geri gidiyorsunuz. Siz sahili bulamazsınız. 169 Milletvekili çıkaran CHP, sağcılara giden Milletvekilleri ayrıldığında 131 Milletvekiline düşecek. Mevcut sayınızdan daha da geriye düştünüz. Yine hiç bir ilerleme yok. Sağcılar, solculara kazık atma konusunda kendilerini geliştirmiş. Yüzde 25 oy alan CHP yine kendi oyunu aldıysa, sağdan gelen 4 partinin oyu nerede? Yani ciğer nerede?'' demişti.

MHP'Lİ İSMAİL ÖZDEMİR'DEN 39 MİLLETVEKİLİ MESELESİNE FARKLI BAKIŞ

CHP listelerinden seçilen 39 Milletvekili meselesini Nasrettin Hoca'nın Kedi-Ciğer hikayesiyle sorgulayanlara katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, 39 Milletvekiline eşdeğer yüzde 8'lik oyun küçücük partilere ait olması halinde CHP'nin durumunun daha vahim olduğuna dikkat çekerek, ''14 Mayıs’ta gerçekleşen seçimlerde CHP yüzde 25 civarında oy aldı. Bununla beraber CHP listelerinden seçimlere giren diğer partiler de 39 milletvekiline sahip oldu. Bu şartlarda, 39 milletvekiline tekabül eden oy kimindir? Şayet CHP’nin oyu ise göz göre göre 39 milletvekili kaybetmiştir. Eğer değilse, 39 milletvekiline eşdeğer oyun yaklaşık olarak yüzde 7-8 olduğu düşünülürse, CHP’nin gerçekteki oyu yüzde 17-18 bandına gerilemiştir. Nerden bakarsanız bakın, CHP bu seçimlerde hüsrana uğramıştır.'' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.