MHP'Lİ RUHİ ERSOY: AKP MADDE İLE OLAN İMTİHANINI KAYBETTİ

MHP'Lİ RUHİ ERSOY: AKP MADDE İLE OLAN İMTİHANINI KAYBETTİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi ve Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy, hükumetinin ciddi sıkıntılar içinde olduğunu belirterek, "AK Parti mutfağı madde ile olan imtihanını kaybetti." dedi.

Türkiye Kamu Sen Osmaniye Şubesi'nin düzenlediği teşkilat üyeleriyle buluşma toplantısına katılan Ersoy, AK Parti'nin madde ve makamla olan temaslarında olumsuz sınav verdiklerini kaydetti. Ruhi Ersoy, "Verdikleri olumsuz sınavlardan dolayı üretemez hale geldiler. Üretememekten kaynaklı diğer taraftan iktidar içerisindeki iki başlılığı ve birilerinin sistem değiştirerek tek adamlığa gitme sürecindeki gerilim bürokrasiyi çalışamaz hale getirdi. Henüz atanamayan genel müdürler ve müsteşarlar var. Üçlü kararnameler geçmiyor. Tıpkı 2004- 2005 yıllarında başbakan istiyor Ahmet Necdet Sezer atmıyor gibi yarışmaların post modern bir sürecini yaşıyoruz şuanda. Bu bürokrasinin yönetilememesi bir yandan diğer yandan yenilikçi fikirler üreterek toplumu rahatlatacak, milli eğitimin, turizm, ekonominin temel problemlerini çözecek kurmay zekalarının motivasyonları yıkılmış durumdadır." dedi.

Hükumetin bir yönetim acziyeti içinde olduğunu söyleyen Ersoy şunları söyledi: "Önümüzdeki günler siyasetten çok şeylere gebe. Benim sizlerden istirhamım bir kardeşiniz olarak tuzun korkmadığının, mayanın bozulmadığının ve adamlığın ifadesi olan milliyetçi ve ülkücü camianın mensuplarının gerçekten nefsi için ikbali için değil milleti, davası ve değerleri için adeta hayatını vakfetmiş bu toprakların insanı Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin yaptıklarını takip edelim. "

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.