MHP'li Ruhi Ersoy'dan HDP'lilere Milliyetçilik Dersi

MHP'li Ruhi Ersoy'dan HDP'lilere Milliyetçilik Dersi

Ersoy, Türk Milliyetçiliğinin ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin ülkemizdeki barış kardeşlik ve huzurun teminatı olduğunu söyledi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Bütçe Görüşmeleri devam etmekte. Zaman zaman gergin anların yaşandığı meclis genel kurulunda dün HDP’li Sırrı Süreyya Önder,  Türk Milliyetçiliği üzerinden isim vermeden MHP’yi eleştirdi. 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) söylemlerini ve Türk Milliyetçilerini ötekileştirici ve ırkçı dil kullanmak eleştiren Sırrı Süreyya’ya cevap MHP Osmaniye Milletvekili Doç.Dr.Ruhi Ersoy’dan geldi.

Parti grubuna sataşmadan dolayı söz alarak TBMM genel kurul kürsüsünden 2 dakikalık bir konuşma yaptı. Ersoy, Hegel’in, öğrencisi Marx’a söylediği: “Sen beni anlamışsın da tersten anlamışsın” sözünü hatırlatarak başladı konuşmasına.

Türk Milliyetçilerinin konuşmalarını tersten dinleyen ve okuyanların milliyetçiliği elbette anlayamayacaklarını dile getirdi.

Ersoy, Türk Milliyetçiliğinin ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin ülkemizdeki barış kardeşlik ve huzurun teminatı olduğunu söyledi. Bugün Anadolu’nun her yerinde Türk Kürt ayrımı yapılmadan aileler kurulmuşsa ve kurulmaya devam ediyorsa birlikteliğin teminatının MHP olduğunu söyledi. Ayrıca Ersoy, AKP’nin “çözüm süreci”n de teröristler ile müzakere peşindeyken Milliyetçi Hareket Partisi Şanlıurfa’da, Elazığ’da “kardeşlik” mitingleri düzenlediğini, “gönül seferberliği” başlattığını belirtti.

Ersoy konuşmasının sonunda, Türk Milliyetçilerini ve Milliyetçi Hareket Partisini, ötekileştirici dil kullanarak Kürt ve Ermeni karşıtlığı yaptığını iddia edenlerin MHP’nin tarihini okumalarını tavsiye etti. 

Ersoy,” Türk milliyetçiliğini, Milliyetçi Hareket Partisini ötekileştirici bir dil kullanmak ve Kürt karşıtlığı üzerinden, Ermeni karşıtlığı üzerinden algılatmaya çalışanlar birazcık milliyetçi hareket tarihi okurlar, ilgilenirlerse bu hareketin hafızasında yer alan, misyon üstlenmiş bu etnik kimliklerin de millî kimlik bünyesinde nasıl bütünleştiklerini çok iyi bilirler” diyerek sözlerini sonlandırdı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.