MHP'li Ruhsar Demirel: Kırım iki Yılda Ne 'kobani' Olabildi Ne Halep

MHP'li Ruhsar Demirel: Kırım iki Yılda Ne 'kobani' Olabildi Ne Halep

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ruhsar DEMİREL’in “Kırım İki Yılda ne ‘Kobani’ Olabildi Ne Halep” başlığıyla yazılı basın açıklaması yaptı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel,  Kırım’ın  iki yıl önce  Rusya  tarafından işgal edildiğini ifade ederek, “Hukuksuz ilhakın üzerinden iki yıl geçmesine rağmen, üzülerek görüyoruz ki  AKP  nezdinde  Kırım  ne ‘Kobani’ ne  Halep  olabilmiştir” dedi. 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, yaptığı yazılı açıklamada  Kırım’ın  ilhakına iktidarın ses çıkarmadığını belirterek şu ifadelere yer verdi: “Tam iki yıl önce  Rusya Federasyonu  tarihi Türk Yurdu Kırım’ı, uluslararası hukuku hiçe sayarak ikinci kez işgal etti. Uluslararası toplumun, demokrasi ve insan hakları havarilerinin ve  AKP  hükümetinin Putin’e göz yumduğu 26 Şubat 2014’den bu yana iki yıl geçti.  Kırım  Türklerine yönelik tarihi zulmün adı 1944’te  Stalin  2014’te ise  Putin  oldu. Putin’in hukuksuz politikaları en çok  Kırım  Türklerine zarar verdi.  Kırım  Türkleri 1944’te yapılan soykırımdan farksız olarak 21inci Yüzyılda da vatanlarından kovuldu. Başta  Kırım Türkleri’nin lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu,  Milli  Meclis Başkanı  Rafet Çubarov olmak üzere milli hareket mensuplarının Kırım’a girişi yasaklandı. KTMM Başkan Vekili Ahtem  Çiygöz gibi  birçokları  Rus Hapishanelerinde tutuluyor, bazı soydaşlarımızın işkence edilmiş naaşlarına ulaşılıyor.

‘NE KOBANİ, NE HALEP’

AKP’nin o dönem Rusya’ya yüzde 6’lık gaz indirimine sattığı  Kırım’ın  işgaliyle 20 bin Türk evladı Ukrayna’ya iltica etmek zorunda kaldı.  Milliyetçi  Hareket, AKP’nin Putin’i putlaştırdığı zamanlarda dahi Rusya’nın gerçek yüzünü ifşa etmekten imtina etmemiştir. Milliyetçi  Hareket, tıpkı Kıbrıs’ta olduğu gibi hükümetin aksine Kırım’da da Türklük bilinç ve şuuruyla hareket edilmesini savunmaktadır. Hukuksuz ilhakın üzerinden iki yıl geçmesine rağmen, üzülerek görüyoruz ki  AKP  nezdinde  Kırım  ne ‘Kobani’ ne  Halep olabilmiştir.  AKP  Suriye’de de Türkmenleri hiçe sayarak hareket etmiş,  PKK  ve IŞİD gibi canileri korumuş, maalesef bizleri şaşırtmamıştır. 

‘KIRIM’DA UYGULANAN RUS ZULMÜNÜ KINIYORUZ’

Milliyetçi Hareket, Putin’in Kızıl  Diktatör Stalin’in   Kırım  politikasını sahiplenmesine mukabil hükümetin ecdadımız gibi davranmasını beklemiştir. Ne yazık ki  AKP ecdadımızdan feyz alacağı yerde  Süleyman  Şah’ın aziz naaşını, vatan toprağını, PKK’lı canilerin kucağına teslim etmiştir.  Milliyetçi  Hareket her zaman her yerde olduğu gibi, Kırım’da da Türklerin davasını savunmayı sürdürecektir. Rusya’nın iki senedir Kırım’da uyguladığı çok yönlü zulmü bir kez daha kınıyor,  Kırım  Türklüğü Davası’nın takipçisi olduğumuzu yineliyoruz.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.