MHP'li Sadir Durmaz'dan CHP'ye Sert Tepki: 'DEM'lenmiş CHP'li Belediye Başkanı Budur!

MHP'li Sadir Durmaz'dan CHP'ye Sert Tepki: 'DEM'lenmiş CHP'li Belediye Başkanı Budur!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sadir Durmaz, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, CHP'li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı'nın sendikal faaliyetlerle ilgili skandal ifadelerini sert bir şekilde eleştirdi. Durmaz, CHP'nin yerel seçimlere "DEM’lenerek" girdiğini ve bu durumun parti içindeki işleyişi olumsuz etkilediğini belirtti.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Sadir Durmaz, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Yerel Seçimlere DEM’lenerek giren CHP’nin Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı belediyesindeki sendikal faaliyetlerle ilgili yaptığı bir konuşmada, DEM’lenmiş CHP’nin nasıl çalıştığını gözler önüne sermiş, skandal ifadeler kullanmıştır.
Bıyıklarına bakarak bir anlamda “fişlediği” kişileri “Ülkücü bıyıklı” diye tarif ederek, bu kişilerin DİSK için çalıştıklarını ve bunun DİSK açısından kabul edilemez olduğunu belirtmiş.

İşte DEM’lenmiş CHP tam olarak budur!

İnsanları saçıyla sakalıyla fişlemek, ayrıştırmak ve mobing uygulamak!
Biz kimsenin saçına sakalına bakarak siyasi fişleme yapmayız!
Bizim davamız şekil davası değil, şuur davasıdır.
Dolayısıyla şuurlu bir ülkücünün de DİSK’te yer alması mümkün değildir.
Diğer yandan, bir sendikaya üye olmak, çalışanların en doğal ve anayasal hakkıdır.
Hangi sendikaya üye olacağını belirlemek de işçiler açısından bu anayasal hakkın doğal sonucudur.
Kanunen hiç kimse sendikaya üye olmaya veya olmamaya zorlanamayacağı gibi işverenler, özellikle de belediye başkanları sendikaların siyasi duruşlarına göre işçilere dolaylı da olsa sendika değiştirmeleri yönünde telkinde bulunamaz.
Bu hukuka aykırı olacağı gibi, işçiler üzerinde mobing anlamına da gelmektedir.
DEM’lenmiş olmanızdan ötürü Ülkücülere olan kininizi gayet iyi anlıyoruz lakin kininiz ekmeğinin peşinde olan insanımıza karşı zulme dönüşmesin!
DEM’lenmiş CHP’nin Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı, Ülkücüleri ağzına almadan önce, partisinin 2023 il kongresinde yarıştığı Semih Balaban’ın Zaman Gazetesi ve FETÖ sorusunu cevaplamalıdır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.