MHP'li Saffet Sancaklı: AKP Türk Sporundan Elini Çeksin

MHP'li Saffet Sancaklı: AKP Türk Sporundan Elini Çeksin

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, özellikle AKP hükümetlerinde Türk sporunun tamamen siyasallaştığını, önemli mevkilere ve federasyon başkanlıklarına "yandaşların atandığını" öne sürdü.

Son yıllarda ülkemizde akıl almaz olaylar gelişmektedir.14 yıldır ülkeyi yöneten AKP hükümetinin ülkemizi getirdiği durum hiç de iç açıcı değildir.Şu anda hepimizin bildiği gibi terör tarihinde hiç olmadığı kadar güçlenmiş ve silahlanmıştır.Hergün şehit haberleri gelmekte sadece analar değil bütün ülke kan ağlar hale gelmiştir.Diğer tarafta dış politikada yaptığımız büyük hatalar sonucu komşularla sıfır sorundan bütün komşu ülkelerle nerdeyse savaş durumuna geldik ve şu anda ülkemiz büyük bir tehlike ile karşı karşıyadır.Bugün size anlatmak istediğim konular aslında bunlar değil.Bütün bunlara paralel olarak aynı sorunlar maalesef sporda da yaşanmaktadır.Özellikle AKP hükümeti geldikten sonra Türk sporu tamamen siyasallaşmış önemli mevkilere yandaşlar atanmış ve şu anda gelinen nokta da Türk sporu patlama noktasına gelmiştir.Peygamber Efendimiz Buyuruyor ki; İŞİ EHLİNE VERİN maalesef AKP hükümeti geldikten sonra yandaşlık akrabalık ilişkileri ön planda tutularak Federasyonlar ehil olmayan insanlara teslim edilmiştir.Türk Sporunun altına dinamit konulmuştur.Buna bi kaç örnek vereyim;

-Eskrim Federasyonun başına Bilgi Teknolojileri Daire Müdürü MÜMİNHAN BİLGİN getirilmiş ve bu görevde yıllarca kalmıştır.

-Tenis Federasyonun başına PTT Genel Müdürünü OSMAN TURAL getirilmiş daha sonrada Danıştay üyeliğine atanmıştır.

-Halter Federasyonu Başkanı Tamer TASPINAR kendisi de karetecidir.

-TFF MHK’nin başına AKP Belediye Başkan Adayı KUDDİSİ MÜFTÜOĞLU getirilmiştir.

-TFF Temsilciler Kurulu Başkanı AKP eski Milletvekili ABDURRAHMAN ARICI’dır.

-TFF Denetim Kurulu Başkanlığına İLKER AYCI getirilmiştir.Bu arkadaşımızın özelliği Bilal Erdoğan’nın sınıf arkadaşı olmasıdır.

-TFF Başkanvekili SERVET YARDIMCI eski bakanın kardeşidir.

-TFF Başkanı YILDIRIM DEMİRÖREN.Beşiktaş Kulübü başkanı iken 16 Milyon dolar borçla aldığı kulübü 325 Milyon dolar borçla bırakıp kulübü iflas noktasına getiren başarısız bir kulüp başkanı ödül olarak TFF Başkanı yapılmıştır.Zaten kötü giden Türk Futbolu uçurumun kenarına getirilmiştir.

Aslında Türk Futbolunu resmiyette TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu yönetiyor gibi görünse de ancak perde arkasında ki isim Göksel GÜMÜŞDAĞ.

Kulüpler Birliği başkanı Futbol ile hiçbir bağlantısı olmayan futbol geçmişi olmayan birisidir GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ’ın özelliği ailenin damadı olmasıdır.

Bundan önceki Spor Bakanımız televizyon ve meclis muhabiri SUAT KILIÇ.Şimdi ki Spor Bakanımız Başbakanlık Özel Kalem Müdürü Çağatay KILIÇ.

Geçen hafta oynanan Galatasaray-Trabzonspor maçını hepimiz hatırlıyoruz.Aslında o maçta olanlar yıllardır Türk futbolunda yaşanan kaosun final görüntüleri idi.Daha birkaç ay önce Fenerbahçe otobüsü kurşunlandı faili hala bulunamamıştır.İki ay önce maçın bitiş düdüğünden sonra hakemler soyunma odalarında saatlerce tutsak muamelesi gördüler.Türk futbolunu yönetenler bu olaylara kayıtsız kaldı işte bu nokta da Trabzonspor’un futbolcusu Salih Dursun’nun hakeme göstermiş olduğu kırmızı kart Türk Futboluna ve Türk sporuna gösterilmiştir.

TFF Başkanı YILDIRIM DEMİRÖREN

Kulüpler Birliği Başkanı GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ

Acil bir şekilde görevlerinden istifa etmeli ve Türk Futbolunun önünü açmalıdırlar.

TFF başına yıllarca Milli Takımlarda hizmet etmiş Uluslararası Futbol Camiasında da tanınan birisi getirilmelidir.

TFF Yönetim Kurulunun %50’si Milli Futbolculardan oluşturulması gerekmektedir.Bu olay hem Uluslararası arenada prestijli bir noktaya getirir Türk Futboluna büyük moral olur ve önünü açar.TFF delege sisteminde de büyük sıkıntı bulunmaktadır.TFF delege sistemi tüzüğü bir an önce değiştirilmeli.Şu an itibari ile Türkiye Profesyonel liglerinde bulunan 3578 tane profesyonel futbolcu oy kullanmalıdır.

Saffet Sancaklı olarak 3 büyük kulüpte oynamış Milli Takımın her kademesinde görev almış Türk Futbol tarihinde en çok gol atan 15-20 futbolcudan birisiyim.Ancak bu güne kadar TFF seçimlerinde delege bile olamadım ve Türk Futbolunun geleceği ile ilgili bu hiçbir seçimde oy kullanamadım.


 

Bütün bu verdiğim örneklerden sonra son 2 olimpiyatta neden başarısız olduğumuz sorusunun cevabı verilmiştir.

Önümüzde 2016 Rio Olimpiyatları var.Hepiniz şahid olacaksınız ki Nufus ve Gelişmişlik olarak bizden daha küçük ülkelerin çok daha fazla sayıda sporcu ile temsil edileceklerini hep birlikte göreceğiz.Bu bizim için bir utanç vesikasıdır.

Yasaya göre Olimpiyatların bitiş tarihinden sonra ki 6 ay içerisinde TFF hariç bütün federasyonlarda başkanlık seçimleri yapılacaktır.

Buradan sesleniyorum;gelin bu güne kadar yapmış olduğunuz bu uygulamalardan vazgeçin yapılacak olan federasyon seçimlerinde siyaseti ikinci plana itin ve federasyon başkanları ve yönetimlerini seçerken birinci öncelik Ehil olan bu görevleri layıki ile yapabilecek ve Türk Sporunun önüne açacak insanları seçelim.

Bir Milli Sporcu ve MHP Milletvekili olarak bütün bu gelişmeleri yakından takip etmekteyim ve takipçisi olmayada devam edeceğim.

Saygılarımla

 

SAFFET SANCAKLI

MHP KOCAELİ MİLLETVEKİLİ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.