MHP'li Semih Yalçın: Açılımın gerçek adı ’ihanet süreci’dir

MHP'li Semih Yalçın: Açılımın gerçek adı ’ihanet süreci’dir

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Erzurum’da AKP iktidarına yüklenerek “Sözde çözüm sürecinin gerçek adı ’ihanet süreci’dir” dedi.MHP...

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Erzurum’da AKP iktidarına yüklenerek “Sözde çözüm sürecinin gerçek adı ’ihanet süreci’dir” dedi.

MHP Erzurum İl Kongresi’nde konuşan Yalçın şöyle dedi: “Bölücü terör örgütünün temsilcileri sözde çözümde sona gelindiğini açıklamışlardır. Buna göre varılan pazarlıklar sonucunda ortaya somut birtakım maddeler çıkmış demektir. Görünen odur ki milletimiz ve devletimiz bir oldu-bitti ile karşı karşıya bırakılmak istenmektedir. Hal böyle iken, defalarca iktidara çağrıda bulunduğumuz halde sözde çözüm sürecinin sonunda ortaya nasıl bir tablo çıkacağı açıklanmamıştır. Oysa bunu bilmek herkesin hakkıdır. AKP iktidarına sesleniyoruz; PKK ile yapılan pazarlıklarda hangi tavizler verilmiştir? PKK neyin karşılığında silah bırakacaktır? Bölücü terör örgütü neyin karşılığında cinayetlerine ve Güneydoğu’daki zulmüne son verecektir? Sözde çözümün sonunda Güneydoğu’nun statüsü ne olacaktır? Türkiye’nin bir ayrışmaya gitmeyeceği bir çözüm yolu bulunmuş mudur? Eğer terör sorunu HDP-PKK’ya özerklik verilerek çözülecekse bu da açıklanmalıdır. AKP kimin toprağını kimin özerk yönetimine hangi hak ve yetkiyle verdiğini de açıklamalıdır.” Yalçın, “Bu iktidar iş başında kaldığı sürece yakın bir gelecekte İmralı canisi ile Kandil’den bile özür dileyecektir. İktidarın bölücü terör örgütü ve onun siyasi kanadı ile kurduğu ihanet ilişkileri, bunun göstergesidir” ifadelerini kullandı. Artık her şeyin ayan beyan ortada olduğunu söyleyen MHP’li Yalçın, şunları kaydetti: “Sözde barış ve çözüm süreci gibi adlar altında anılan iktidar açılımının gerçek adı ’ihanet süreci’dir. Sadece açılımla başlayan birkaç yıllık AKP icraatı değil, bu iktidarın iş başında olduğu dönem, topyekûn olarak tarihimize ihanet süreci olarak geçecektir.”  

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.