MHP'Lİ SEMİH YALÇIN: BAZI ZAVALLILAR MHP LİDERİNE HÜCUM EDİYOR

MHP'Lİ SEMİH YALÇIN: BAZI ZAVALLILAR MHP LİDERİNE HÜCUM EDİYOR

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve MHP İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Semih Yalçın, 'Maya' adlı dergide Ünal Yaltırık isimli yazarın MHP lideri Devlet Bahçeli'ye ilişkin yazdığı yazıya büyük tepki gösterdi.

Yalçın, "Bazı zavallılar; hasta ruhlarını bunaltan ihtiyaçları dindirmek için MHP Liderine, partimizin kurumsal kimliğine, Ülkücü değerlere ve kavramlara hücum etmektedir" ifadesini kullandı.

Yalçın'ın açıklaması şu şekilde:

Bir süre önce; hiç üzerine vazife olmayan ve camiamızla ilgisi bulunmayan Ünal Yaltırık adında kıytırık bir vatandaşın, Maya adındaki kıytırık bir dergide Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli ve MHP aleyhinde hezeyanlarla dolu bir yazısı yayımlanmıştır.

Uzunca bir süredir bazı küçük yazarların; cılız seslerini kamuoyuna duyurmak, menfaat elde etmek ve şöhret kazanmak için seçtiği yöntemlerin başında Devlet Bahçeli aleyhtarlığı gelmektedir. Bu yazar taslakları; geçimlerini Devlet Bahçeli düşmanlığından sağlamakta, hayatlarını bu yolla kazanmaktadır. Çalıştıkları periyodiklerin sahipleri veya bunları yönlendirenler tarafından bu gibilere ulufeler dağıtılmakta; sırtları sıvazlanarak nasıl şecaat arz ettikleri, ne büyük kahramanlıklar (!) sergiledikleri söylenerek bunlar teşvik edilmektedir. Kendilerinde “muharrirlik ruhu” vehmeden ama Türkçenin inceliklerinden ve geçmişinden bihaber olan bazı zavallılar; hasta ruhlarını bunaltan ihtilaçları dindirmek için MHP Liderine, partimizin kurumsal kimliğine, Ülkücü değerlere ve kavramlara hücum etmektedir.

Son yıllarda bataklık sivrisineği gibi mebzul miktarda Devlet Bahçeli muarızı üreten medyada, söz konusu güruhun çok sayıda temsilcisi üremiştir. Kartondan kahraman olmaya soyunan Ünal Yaltırık adındaki kıytırık yazar da bunlara eklenmiştir.

Ne idüğü ve kaç paralık adam olduğu bile bilinmeyen bu yazarcağızın kendini birtakım çevrelere ispat etmek sevdasıyla Maya adlı kıytırık dergide kaleme aldığı “MHP ve Bahçeli” başlıklı yazı, hezeyanlarla doludur.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin grup toplantılarında konuşma yapmaktan başka siyaset üretmediğini iddia eden bu arkadaşı, yazısının hemen sağındaki karikatür bile yalanlamaktadır. Karikatürde; vaktiyle koalisyon görüşmeleri sırasında sağduyulu ve tecrübeli bir devlet adamına yaraşır duruş sergileyen Devlet Bahçeli karşısında dönemin AKP Lideri Ahmet Davutoğlu’nun, MHP ile anlaşmamak için nasıl ipe un serdiği anlatılmaktadır.

Genel Başkanımızın eski model araba koleksiyonuyla meşgul olmasının eleştirilmesi ise çok ucuz ve seviyesizcedir. Araba koleksiyonu; Genel Başkanımızın yoğun parti çalışmalarından dolayı bir nebze dinlenmek, gündelik siyasetin gerginliğinden bir parça uzaklaşmak için ilgilendiği insani bir uğraştır. Bunu dedikodu malzemesi yapabilmek için insanın gerçekten ruhi problemlerinin olması, akıl tutulması yaşaması lazımdır ki Ünal Kıytırık da bunun emarelerini göstermektedir.

Dost düşman herkes bilmektedir ki Devlet Bahçeli uyku dışındaki bütün mesaisini partisinin çalışmalarına harcayan ‘adanmış’ bir liderdir. O, daima partisi ve davasıyla hemhâldır.

Devlet Bahçeli; politik hayatı boyunca gösterdiği feraseti ve sağduyuyu, 15-16 Temmuz gecesi FETÖ’cülerin darbe girişimleri sırasında da sergilemiştir. Daha birçok siyasetçi meseleye uyanmadan olayların iç yüzünü görerek darbe girişimine derhal karşı durmuştur. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli o geceki açıklamasıyla Türkiye’nin talihini döndüren aktörlerden biri olmuştur:

“Türk Silahlı Kuvvetleri içinden bir grubun askerî müdahalede bulunmak, yönetimi devralmak istediği iddia edilmektedir. Demokrasiyi askıya alma, millet iradesini yok sayma teşebbüsünün ülkemize yapılacak büyük bir hata olacağı açık ve meydandadır. Türkiye yakın tarihinde defalarca askerî darbe girişim ve tecrübesini yaşamıştır. Türk milleti her seferinde darbelerin yıkım ve acı sonuçlarına muhatap kalmıştır. Şu anda ülkemiz kriz ve belirsizlik sarmalının dibindedir. Herkes bilmelidir ki demokrasiden taviz, istikbal ve istiklalden kopuş demektir. Milliyetçi Hareket Partisi her türlü demokrasi dışı arayışa tavırlı ve karşıdır.”

Darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasının sebeplerinden biri de Devlet Bahçeli’nin uzak görüşlü, basiretli ve tecrübeli bir devlet adamı olarak vaktinde tavrını koymasıdır.

Darbe girişiminden sonra; Ünal Kıytırık’ın beğenmediği grup toplantılarının ilkinde Devlet Bahçeli, tarihî bir konuşma yaparak hem yüreklere su serpmiş hem de gönülleri fethetmiştir. Sayın Bahçeli’nin; 19 Temmuz günü yaptığı grup konuşmasında Türkiye’nin uçurumun eşiğinden nasıl döndürüldüğünü özetlediği “Türkiye ipten alınmıştır.” cümlesi, tarihe geçecektir.

Artık Devlet Bahçeli düşmanlığı ve aleyhtarlığıyla prim yapma, çıkar sağlama ve meşhur olma dönemi geride kalmıştır. Bundan böyle geçimini buradan sağlamaya çalışan ve bu kapıdan şöhrete ulaşmak isteyen fikir ve ahlak dilencilerine bu kapıda ekmek düşmeyecektir. Hepsine, “Başka kapıya.” diyoruz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.