MHP'li Semih Yalçın: Zillet İttifakı Türkiye'yi Yönetemez

MHP'li Semih Yalçın: Zillet İttifakı Türkiye'yi Yönetemez

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, 14 Mayıs seçimlerinin kader anı olduğunu belirterek, zillet ittifakının Türkiye'yi yönetemeyeceğini söyledi.

Anadolu Yayıncılar Derneği'nin bünyesinde bulunan 60 televizyon, 45 radyo ve sosyal medyadan yayınlanan ortak canlı yayında Büşra Cin'in sunduğu 100. Yıl Seçimi Programına katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, Türkiye gündemi ve geleceğine yönelik soruları cevaplayıp değerlendirmelerde bulundu.

MHP'NİN DEPREM BÖLGESİNDE YÜRÜTTÜĞÜ ÇALIŞMALAR

MHP’nin deprem bölgesinde yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, ''Ortak canlı yayınlarda Anadolu insanımıza ulaşma imkanı buluyoruz. Bunu önemsiyorum. Asrın felaketinde rahmetli olan vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. MHP olarak depremin ilk anlarından itibaren bölgeye intikal ederek incelemelerde bulundu. Ülkü Ocaklarını ve tüm Teşkilatlarımızı deprem bölgesine yönlendirerek, vatandaşlarımıza yardımcı olmaya çalıştık. Vatandaşlarımızın acısını paylaştık, dertleriyle hemhal olduk. MHP'li Belediyelerimiz elinden gelen her türlü yardımı yapmaya çalıştı. Devletimizin kurumları, siyasi iktidar olağanüstü çalışmalar yaptı. Diğer illere giden depremzedelere yönelik programlar yapıyoruz. Cumhur ittifakı olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz.'' dedi.

MHP'NİN 2023 SEÇİMLERİNE YÖNELİK ÇALIŞMALARI

2023 seçim çalışmalarına en erken başlayan siyasi parti olarak saha çalışmalarını anlatan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, ''Pandemi sonrasında bölge toplantıları yaparak partimiz sahaya indi. Adım Adım 2023 İl İl ve İlçe İlçe Aydınlatma Programı düzenleyerek, parti yöneticilerimiz vatandaşların sorunlarını dinledi. Türkiye genelinde 973 ilçeden 966’sını ziyaret ettik. Köy ziyaretlerinden sonra Komşum nasılsın? ev ziyaretleri programı düzenledik. Ahilik programıyla esnaflarımıza ulaştık. Aday Belli Karar Net temalı 9 miting düzenledik. Şimdi iftar programları düzenliyoruz. Programlarımız seçimlere kadar devam edecek.'' dedi.

SEÇMEN NEDEN CUMHUR İTTİFAKINI TERCİH ETMELİ?

14 Mayıs seçimlerinde seçmen neden Cumhur İttifakını tercih etmeli? sorusuna cevap veren MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, ''Son yıllarda ittifakların ve partilerin yolları ayrıştı. Biz bunu anlatacağız. Cumhur İttifakı ve MHP ülkenin bekasını öncelemektedir. İktidar güzel icraat yaparken, savunma sanayiinde önemli hamleler yaparken karşımızda 6'lıyken 7'li ittifaka dönüşen pazarlık üzerine kurulu bir ittifak anlayışı var.  Altı artı bir eşittir yedi dediğimiz yapılanma, sırtını bir taraftan FETÖ'ye bir taraftan HDP üzerinden PKK'ya dayamış. 'Neden Cumhur İttifakı?' sorusunun cevabı burada. Cumhur İttifakı, istiklali ve istikbali hiçbir şekilde tehlikeye düşmeyecek bir Türkiye istiyor. Türk Asrı veya Türkiye Yüzyılı birbiriyle örtüşen cümleler. Cumhur ittifakı ve MHP bunu stratejik hedef olarak ortaya koyarken, zillet ittifakına bakıldığında bölücülük söylemleri var. İktidara gelmeleri facia olur. Millet İttifak’ı bu haliyle Türkiye'yi yönetemez, muktedir olamaz, insanımıza hizmet edemez. Bu şartlarda Cumhur İttifakından başka bir yol, başka bir çare yok. 14 Mayıs ise bir kader anıdır.'' dedi.

ESER VE HİZMET SİYASETİ CUMHUR İTTİFAKI İLE DEVAM EDECEK

Eser ve hizmet siyasetinin Cumhur İttifakı ile devam edeceğini belirten MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, ''Millet İttifakı veya zilletçiler bugüne kadar bir program olarak neyi ortaya sundular? Söyledikleri bir tek, güçlendirilmiş parlamenter sistem, buna geçmek, bu saatten sonra mümkün değil. Cumhur İttifakı, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini kuvvetli hale getirmeye çalışıyor. Bu sistemin bozulmaması lazım, bu sistemi yaşatmalıyız, varsa ufak tefek eksikleri bunu onarmalıyız. Bunun yeri TBMM'dir. 3600 ek gösterge, EYT, sözleşmelilerin kadroya geçmesi konuları programımızda vardı ve gerçekleştirdik. Şimdi de 2023 seçiminin programını hazırlıyoruz. Zillet ittifakı ne hazırlıyor? FETÖ'cüleri, mağdurları, yurt içindekileri çıkaracak. Yurt dışındakileri de getirecek. Kandil, şu anda zilletçileri övüyor. Kandil'deki, o Karayılan vesaire o sürüngenler, 'MHP, AK Parti iktidarını devirmeniz lazım' diye akıl veriyorlar. Kılıçdaroğlu'nu ve zillet ittifakını desteklediklerini alenen söylüyorlar, çekindikleri bir şey yok. Bunu aziz milletimiz görecektir. Bu yapı Türkiye'ye ne verebilir? Bir şey vermez alır, yani böler.'' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.