MHP'li Semih Yalçın'dan Abdülkadir Selvi'ye Çok Sert Mektup

MHP'li Semih Yalçın'dan Abdülkadir Selvi'ye Çok Sert Mektup

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın, MHP lideri sayın Devlet Bahçeli hakkındaki beyanları üzerine Abdülkadir Selvi’ye mektup gönderdi.

İşte Semih Yalçın'ın gönderdiği o mektup:

Sayın Abdülkadir Selvi,

Yandaş medyanın MHP’ye saldırı misyonunu üstlenen devşirilmiş kalemlerinden biri olarak bir süredir bıraktığın görevine seçimlerden sonra döndüğünü ve AKP’nin fiilî lideri Erdoğan’ın enerji kaynağı tükenmiş değirmenini olanca gücünle çekmeye başladığını görüyoruz.

Seçimlerden sonra yandaş medyada partimize ilk dikkati çeken saldırının, Erdoğan’ın emir kullarından biri olarak senden gelmesi şaşırtıcı değildir. Çünkü sen, Abdültayyip Selvi’sin.

“Ne demek Erdoğansız AK Parti istemek. Bahçeli'nin haddine mi düşmüş?” diyerek yemi fazla gelen çelimsiz horozlar gibi kabarıyorsun. Bu, peşinen AKP üzerinde Erdoğan’ın vesayetinin devamını istemek, partili cumhurbaşkanlığına onay vermek demektir. 

Senin açıklamalarından, Erdoğan’ın sadece AKP üzerinde değil,  yandaş medya üzerinde de vesayetinin sürdüğü ve onun dikta özlemlerine şakşakçılığın sürdürüleceği anlaşılmaktadır.

Sen ve senin gibi yemlenmeyi sevenler, 7 Haziran Seçimlerinden ders almamış olmalısınız ki seçim sonuçlarının ilk şaşkınlığını üzerinizden attıktan sonra kaldığınız yerden Erdoğan methiyesine ve kulluğuna devam etmeye başladınız.

“AK Parti MHP'yi dizayn etmeye çalışsa, Bahçelisiz bir MHP talep etse Devlet Bey'in tavrı ne olurdu?” diye soruyorsun.

Yoksa Erdoğan Cumhurbaşkanlığını bırakıp AKP’nin başına döndü de bizim mi haberimiz yok?

AKP’nin siyasette sonunu Erdoğan’ın egolarını bir türlü kenara koyamaması ve bitip tükenmeyen hırslarına yenik düşmesi getirecektir. Senin gibiler, onunla el birliği içinde AKP’nin altını oyuyorsunuz.

Ayrıca bu “Haddine mi düşmüş?” tarzı horozlanmalar, bir gazeteciye yakışır üslup değildir. 

Bir gazeteci, Anayasa’yı delen ve kendini hâlâ AKP’nin lideri ve başbakan farz eden bir adamı nasıl savunur?

Onu eleştiren siyasi partileri nasıl hizaya getirmeye cüret eder?

AKP sözcülerinden beklenen böylesi bir açıklamanın, senden gelmesi, AKP’yle yandaş medya arasındaki bağı ve ilişkiyi ortaya koymaktadır.

Hiçbir dönemde basın bu derece siyasete bulaşmamış, basın mensupları hiçbir dönemde siyasetçilerin bu ölçüde paralı askeri, taşeronu ve piyonu olmamıştır.

Senin yazdıkların, acınası bir gazeteci taslağının kendini ne kadar AKP’ye adadığının, onlarla ne derece hemhal olduğunun ve mesleğinin ilkelerini ne derece hiçe saydığının son numunesidir.

Ey Abdültayyip! MHP’nin liderine ayar vermek senin haddine mi düşmüş?

Senin ederin ne ki?

Sana AKP ne ulufeler bahşetti de meslek ahlakını ve hakikatleri bir parafa bırakıp Recep Tayyip’in önünde 90 derece eğiliyorsun?

AKP yavaş yavaş Türk siyasetinden silinirken sen hâlâ kuyruğunu dikip gemiyi terk etmediğine göre önüne Kaçak Saray peynirinin iyisi konmaktadır.

Bilesin ki senin sözlerinin halkın ve MHP camiasının nazarında toz kadar değeri yoktur.

Sen bizim gözümüzde gazeteci filan değilsin. 

Merhum Demirel’in dediği gibi, binaenaleyh sen adam bile değilsin.  

Sadece ağbabalarının paralı hizmetçisin.

Bedava verseler seni kapıya koymayız, anlıyor musun? 24.06.2015

 

Prof. Dr. E. Semih Yalçın

MHP Genel Başkan Yardımcısı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.