MHP’li Ulvi Yönter: İçişleri Bakanı Soylu’ya ‘DAMPERLİ’ TERÖRÜNÜ SORDU

MHP’li Ulvi Yönter: İçişleri Bakanı Soylu’ya ‘DAMPERLİ’ TERÖRÜNÜ SORDU

MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun cevaplandırması istemiyle soru önergesi hazırlayıp meclise sundu.

MHP Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, “İstanbul ve çevresindeki dev inşaat projeleri nedeniyle hafriyat kamyonları şehir içinde gece gündüz demeden seferler yapmakta olup, İstanbul’un hemen hemen her semtinde, en işlek caddelerinde yaşanan sarı damperli hafriyat kamyonu kazalarına her gün bir yenisi eklenmektedir. Son olarak Maslak Büyükdere Caddesi'nde kontrolden çıkan beton mikserinin 6 aracı ezerek devrilmesi sonucu, araç içerisinde sıkışan bir vatandaşımızın ölümüne, yedi vatandaşımızın da yaralanmasına neden olan bir acı olay daha meydana gelmiştir.” dedi.

 

Yönter, bu kapsamda meclise verdiği yazılı soru önergesinde; “Son 5 yıl içerisinde, hafriyat kamyonlarının karıştığı kaza sayısı ile bu kazalarda ölen ve yaralanan vatandaşlarımızın sayısı kaçtır? Son 5 yıl içerisinde, hafriyat kamyonlarının karıştığı kazalarda kazalara sebebiyet veren faillere verilen cezalar ne şekilde gerçekleşmiştir? İstanbul’un hemen hemen her semtinde, en işlek caddelerinde yaşanan sarı damperli hafriyat kamyonu kazalarının önüne geçilmesi için alınan önlemler nelerdir? Denetimlerin artırılması veya hafriyat kamyonlarına yönelik yeni düzenlemelerin yapılması planlanmakta mıdır?” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.