MHP'li Ulvi Yönter'den AKP'li Bakan'a GATA Sorusu

MHP'li Ulvi Yönter'den AKP'li Bakan'a GATA Sorusu

MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, TSK personelinin GATA’da tedavileri ile ilgili yaşadıkları sıkıntıları Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın cevaplandırılması istemiyle soru önergesi hazırlayıp meclise sundu.

MHP Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnamelerle Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nin (GATA) Sağlık Bakanlığı’na bağlanmasından sonra terörle mücadele eden TSK personelinin GATA’da tedavileri ile ilgili büyük sıkıntılar yaşadığına dair yazılı ve görsel basında yer alması kapsamında konuyu Meclis’e taşıdı.

Yönter, Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın yazılı olarak cevaplaması istemiyle verdiği soru önergesinde “GATA’nın Sağlık Bakanlığı’na bağlanmasından sonra, PKK ve IŞİD’e karşı kahramanca mücadele ederken yaralanan askerlerimizin bulundukları bölgedeki sağlık kuruluşlarında tedavilerinin mümkün olmamasıyla birlikte GATA’ya sevk edilme sürecinde günlerce bekletildikleri ve yer olmaması nedeniyle hastaneye kabul edilmedikleri doğru mudur?

 

Terörle mücadelede yaralanan askerlerimizi boş yatak olmaması nedeniyle kabul etmeyen GATA’da halen 62 peşmergenin ücretsiz ve özel odalarda tedavi edildiği doğru mudur?

 

GATA’nın Sağlık Bakanlığı’na bağlanmasından sonra, terörle mücadelede yaralanıp tedavileri için GATA’ya başvurdukları halde bürokratik işlemler ve yer olmaması gibi nedenlerle tedavi edilmeyip şehit olan askerlerimiz bulunmakta mıdır?” dedi.


 

İzzet Ulvi Yönter soru önergesine şu şekilde devam etti. “GATA’nın Sağlık Bakanlığı’na bağlanmasından sonra, terörle mücadelede yaralanan askerlerimize sivil muamelesi yapıldığı, hasta kuyruklarında bekletildikleri doğru mudur? Doğru ise büyük bir özveri ile terörle mücadele eden, yaralanan ve acil tedavi edilmeleri gereken güvenlik güçlerimizin GATA’da sivil hastalarla eşit muamele görmeleri hakkaniyete uygun mudur?


Terörle mücadele eden kahraman güvenlik güçlerimizin moral ve motivasyonunu derinden etkileyebilecek GATA’da tedavilerinde yaşanmakta olan büyük sorunların çözümüne yönelik yeni bir düzenleme yapılması planlanmakta mıdır? Terörle mücadelede yaralanan askerlerimizi boş yatak olmaması nedeniyle kabul etmeyen GATA’da halen 62 peşmergenin ücretsiz ve özel odalarda tedavi edildiği doğru mudur?” diye sordu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum